Anasayfa / Kredi Notu / 1500 Kredi Notu İyi Mi?

1500 Kredi Notu İyi Mi?

İnsanlar nakit ihtiyaçlarını gidermek ya da ev ve araba almak istediklerinde yakın çevrelerinden borç almayı denemek yerine bankalardan kredi almayı tercih ediyorlar. Son yıllarda ise kredi çekmeyi düşünenlerin karşısına kredi notu kavramı çıkıyor. Sizde kredi almayı düşünüyorsanız ve kredi notu yeterli olmadığı için kredi alamayan insanların varlığından haberdarsanız bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmeyi arzuluyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse bu yazımız size ışık tutacaktır. Ortalama kredi notu kaç olmalı ya da 1500 kredi notu iyi mi gibi sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kişilerin kredi notları Kredi Kayıt Bürosu’nca tutulmaktadır. Bu notun tutulmasında çekilen kredilerin ve kredi kartı borçlarının zamanında ödenip ödenmediği göz önüne alınarak değerlendirme yapılmaktadır. Bu nedenle bankalar müşterilerine kredi vermeden önce mutlaka kredi notlarını incelemekte ve kredi başvurusunu bu doğrultuda olumlu ya da olumsuz olarak yanıtlamaktadırlar. Sizde kredi çekmeyi düşünüyorsanız tüm ödemelerinizi son ödeme tarihini geçirmeden yapmaya büyük özen göstermelisiniz. Şimdi gelelim kredi almak için kredi notu kaç olmalı sorusunun cevabına. Kredi notları 0 ile 1900 puan arasında değişen bir yelpazede değerlendirmeye alınmaktadır. Eğer kredi başvurusunda bulunan müşterinin kredi puanı 0-900 aralığında bulunuyorsa bu kişi en riskli müşteri grubunda sayıldığından kredi alması neredeyse olanaksızdır. Başvuru yapan kişi 900-1150 arasında değişen bir kredi notuna sahipse o zaman riskli müşteri grubunda olduğu kabul edilmekte ve ancak teminat göstererek kredi çekmesi mümkün hale gelebilmektedir. 1150-1500 arasında puanı bulunan kişiler ise eğer aylık gelirlerini belgeleyebiliyorlarsa hiçbir zorlukla karşılaşmadan kredi başvuruları onaylanmaktadır. Bankalar için en risksiz görülen grup ise kredi puanı 1500-1900 arasında bulunan kişilerdir. Bu kişilerin kredi başvurularının reddedilmesi pek ihtimal dahilinde değildir.

1500 kredi notu iyi mi sorusuna cevap arayanlar için bu puanın son derece yeterli olduğunun altını çizmek istiyoruz. Krediler ve finansal konulardaki tüm sorularınız için sitemizden yararlanabilirsiniz.