Anasayfa / Yatırım / 2017 Dolar ve Euro Yorumları

2017 Dolar ve Euro Yorumları

Bugün ki makalemizde 2017 döviz analizi üzerinde durarak fikir sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız. Bildiğiniz üzere kısa bir zaman dilimi içerisinde ekonomik parametreler o kadar ciddi bir hareketlenme içerisine girdi. Bu hareketlenmenin sunduğu seçenekleri incelediğimiz zaman farklı olanakların ortaya çıktığını görüyoruz.

Dolar ve Euro rekora koşmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan haberlere bakıldığında para piyasalarının çok ciddi anlamda manipüle edildiğine dair fikirler olduğu görülüyor. Bu fikirler beraberinde çok daha karmaşık soruları beraberinde getiriyor. Ekonomik krizin ortaya çıkması için ne meydana gelmesi gerekiyor?

Döviz Yükselirken Borsada Yükseliyor

Ekonomik kriz durumunun ortaya çıkması için gerçekleşmesi gereken bazı senaryolar var. Piyasaların ciddi şekilde manipüle edildiğini anlamak pekte zor değil. Ekonomik krizin olması için “Döviz kurlarının yükselirken borsanın değer kaybetmesi” gerekmektedir.
Döviz kurlarının yükselmesi akabinde borsa düşüşe geçtiği zaman ekonomik kriz kendisini hissettirmeye başlamaktadır. Şuan ki durumu inceleyen analistlerin yorumları ciddi bir manipülenin söz konusu olduğu yönündedir.

Dolar ve Euro Rekor Kırdı

Para piyasalarının son dönemdeki iki hırçın çocuğu Dolar ve Euro kurları çok kısa bir zaman dilimi içerisinde rekor değerlere ulaşarak ekonomi piyasalarında soru işaretlerine neden oldular. Amerika’da gerçekleşen Başkanlık seçiminin ardından gelen bu hareketlilik için gerekli tedbirlerin alınmasına devam ediliyor.

Ne Yapılması Gerekiyor?

Ekonomik kriz seviyesine düşülmemesi için Dolar ve Euro gibi dövizlerin bozdurularak TL para birimine geçilmesinde fayda olduğu vurgulanıyor. Para birimimizin değerinin düşmemesi için Devlet yetkilileri de bu konudaki uyarılarını sürekli olarak yinelemekteler.
Bunun dışında ekonomik anlamda ülkelerin ortak bir karar alarak döviz hareketliliğinin önüne geçebilmek adına da somut adımlar atması son derece önemli bir konu olarak dikkatleri çekiyor ki yakın bir zaman dilimi içerisinde bu anlamda yeni seçeneklerin ortaya çıkacağını da söylemek mümkün.