Anasayfa / Bankalar / ABank Konut Kredisi

ABank Konut Kredisi

Günümüzde kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin tercihi genellikle konut kredisi kullanmaktan yana olmaktadır. Birçok banka farklı faiz oranları ve çeşitli ev kredisi kampanyaları ile müşterilerine bu konuda hizmet vermektedir. ABank da konut kredisi denilince akla ilk gelen bankalar arasında yer almaktadır. Uygun ödeme seçeneklerine sahip bir konut kredisi arıyorsanız sizde ABank konut kredisinden faydalanmayı seçenekleriniz arasına ilave edebilirsiniz.

ABank Konut Kredisi Özellikleri

Hayalinizdeki eve kavuşmak için sizde ABank konut kredisinden faydalanmak istiyorsanız en yakın ABank şubesine giderek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ABank konut kredisi en az 3 ay en fazla 120 ay vade ile tahsis edilen bir kredidir. Bu kredide BSMV ve KKDF alınmamaktadır. Konut kredisinin teminatı olarak kişiye hayat sigortası yapılması istenmektedir. Hayat sigortasının tutarı kişinin yaşına, cinsiyetine ve çekilen ev kredisinin miktarına göre değişiklik göstermektedir. ABank konut kredisi sadece TL cinsinden kullanılabilmektedir. Konut kredisi faiz oranları 0-24 ay arasında 0.9, 24-60 ay arasında 0.95, 60-84 ay arasında 0.99 ve 84-120 ay arasında ise 1.1 olarak belirlenmiştir. 60 ay vade ile 100.000 TL ABank konut kredisi kullandığınızı farz edelim. Bu durumda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 2.194 TL olurken toplam geri ödemeniz ise 131.655 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 500 TL, hayat sigortası 1 yıl için 100 TL, ekspertiz ücreti 690 TL ve ipotek ücreti 400 TL’dir. Kredi tutarı, kredi vadesi, faiz oranı ve müşterinin yaşı gibi kriterler hayat sigortası priminin değişmesine yol açabilmektedir. Abank İnternet Şubesi’ne giriş yaparak kredi hesaplama aracını kullanabilir ve çekmeyi düşündüğünüz konut kredisi tutarı için ne kadar aylık ve toplam geri ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

ABank Konut Kredisi İçin Gereken Evraklar

ABank konut kredisi çekmek isteyen müşterilerinden nüfus cüzdanı, adres teyit eden belge, maaş bordrosu ya da kira kontratı gibi gelir belgeleri ve temin için verilecek olan gayrimenkulün tapusunu talep etmektedir.

Konut kredisi kampanyaları hakkında bilgi edinmek ve bütün bankaların konut kredisi çeşitleri hakkında fikir sahibi olmak için sitemizde bulunan makaleleri inceleyebilirsiniz.