Anasayfa / Krediler / Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor

Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor

Çok acil para ihtiyacı ortaya çıktığında bankaların verdiği kredilere yönelmek ilk tercihlerden birisidir. Bunun en önemli nedeni ise borç para bulmanın ve borç istemenin zorluğudur. Ayrıca bankadan kredi çekildiğinde geri ödemeler taksitler halinde olacağı için alınan paranın geri ödemesi de daha kolay olmaktadır. Nakit ihtiyacınız olduğunda sizde bankadan kredi çekmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bankaların kredi şartlarını yerine getirebilmeniz halinde kredi kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Acil kredi lazım bankalar vermiyor diyen insanlara muhakkak sizde şahit olmuşsunuzdur. Sizde aynı sorunla karşı karşıya kaldıysanız bankaların niçin kredi talebinizi onaylamadığını öğrenmeli ve bu durumu değiştirmek için doğru adımları teker teker atmaya başlamalısınız.

Bankalardan Neden Kredi Alamıyorum?

Bankalardan kredi çekmek istediğinizde olumsuz cevap almışsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Kara listede adınız varsa veya kredi puanınız çok düşükse bankalar kredi talebinizi onaylamak istemeyecektir. Gelir durumunu belgeleyemeyen kişilerde bankalardan kredi çekme konusunda zorluk yaşamaktadırlar. Kredi puanı iyi olan ve gelirini belgeleyebilen herkesin rahatlıkla istediği kredi türünü kullanabildiğini görmekteyiz. Bunun nedeni bankaların bu kişilerin aldıkları kediyi zamanında geri ödeyeceklerine ikna olmalarıdır. Bankalardan kredi alamıyorum diyenlerin asıl problemi genellikle kredi notları veya gelir durumlarıdır. Bu iki konu bankaların gözünde çok önemli kriterlerdir. Gelir durumuna kıyasla çok fazla kredi isteğinde bulunanların talepleri de kabul edilmemektedir. Bankalar alınan kredinin geri ödeneceğine ikna olmadıkları sürece kredi sağlamamaktadırlar.

Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Bankalar kredi vermiyorsa bunun nedenlerini araştırarak işe koyulabilirsiniz. Sorun kredi notunuz ise kredi skorunuzu arttırmanın nasıl mümkün olduğunu öğrenmeli ve gerekenleri yaparak kredi puanınızın iyileşmesini sağlamalısınız. Böylece kredi çekmek istediğinizde herhangi bir pürüz ile karşılaşmadan arzu ettiğiniz finansal kaynağı bankalardan alabilirsiniz. Kredi kartlarınızın ödemelerini zamanın da gerçekleştirmeniz gibi adımlar kredi notunuzun yükselişe geçmesini sağlayacaktır. Bankalardan veya finansal kuruluşlardan almış olduğunuz parayı vaktinde ödemenizde kredi skorunu arttırmaktadır. Geri ödeme alışkanlığınızın bulunduğunu ve ödemelerinizi zamanında yaptığınızı gösterdiğiniz an Findeks kredi notunuzu arttırma yoluna gidecektir. Kredi notunuzun ne durumda olduğunu nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgi için Kredi Puanını Öğrenme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.