Anasayfa / Bankalar / Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Nedir?

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Nedir?

Akbank müşterilerinin Akbank şubelerine gitmelerine gerek kalmadan bilgisayarları aracılığıyla haftanın 7 günü 24 saat boyunca giriş yapabildiği Akbank Direkt İnternet pek çok avantaja sahiptir. Bu yazımızda sizler için Akbank Direkt İnternet Bankacılığı’nın özelliklerini, bu sistem üzerinden yapılabilecek işlemleri ve sisteme nasıl giriş yapılabileceği gibi bilgileri paylaşıyoruz.

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Hakkında Genel Bilgiler

Akbank Direkt İnternet kullanan Akbank müşterileri avantajlı mevduat oranları ve döviz kurlarından yararlanabilmekte ve avantajlı ücretler sayesinde bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken hem zaman hem de para tasarrufu yapabilmektedirler. Akbank Direkt İnternet’in bir diğer faydası da çok çeşitli lokasyonlarda düzenlenen tatil kampanyalarından yararlanabilmeleridir. Akbank tarafından farklı sektörlere ait farklı markalarla yapılan anlaşmalar sayesinde kişiye özel indirimler kazanmak da mümkündür.

Akbank Direkt İnternet son derece hızlı işleyen ve kullanması da kolay olan bir sistemdir. Bu uygulama sayesinde tüm işlemlerinizi anasayfa kartlarınız ile görüntüleyebilir ve organize edebilirsiniz. Ayrıca son 15 gün içinde yapmış olduğunuz para transferlerini tek tıkla tekrar etmeniz mümkündür.

Nasıl Akbank Direkt İnternet Kullanabilirim?

Eğer Akbank müşterisi değilseniz öncelikle herhangi bir Akbank şubesine gitmeniz ve Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Ardından Akbank Direkt şifreniz cep telefonunuza gönderilecek ve bu sayede Akbank Direkt İnternet kullanmaya başlayabileceksiniz

Akbank müşterisi olduğunuz halde henüz Akbank Direkt İnternet kullanmaya başlamadıysanız Akbank’ın web sitesinde bulunan “Şifre Al” butonunu tıklayarak Akbank Direkt şifrenizi edinebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet’e Nasıl Giriş Yapabilirim?

Akbank Direkt İnternet’e giriş yapabilmek için üç seçeneğiniz bulunmaktadır: T.C kimlik numaranız, müşteri numaranız ya da Akbank kredi kartı bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Akbank Direkt İnternet sayesinde pek çok işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu işlemler şunlardır:

Para Transferleri

Akbank Direkt İnternet ile para transferleri son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Para göndermek istediğiniz kişinin sadece cep telefonu numarasını biliyor olmanız yeterlidir. Para gönderdiğiniz kişi de Akbank’ta hesabı olmasa dahi istediği bir Akbank ATM’sinden parayı çekebilmektedir. Eğer bir Akbank hesabına para gönderirseniz, parayı alacak kişinin Akbank Haberci üyesi olması ya da Akbank Şifre Telefonu’na sahip olması şarttır. Para gönderme işlemi tamamlandığında alıcının cep telefonu SMS ile referans kodu gönderilmektedir. Alıcı istediği Akbank ATM’sine giderek kart kullanmaksızın “Giriş” butonuna basıp “Kartsız para çekme” işlemini seçtikten sonra “referans no” ve “tutar” bilgilerini girerek gönderilen parayı çekebilmektedir. Paranın 24 saat çekilmemesi veya 3 kez üst üste yanlış referans ve tutar miktarı girilerek çekilmeye çalışılması halinde gönderilen para göndericinin hesabına işlem ücreti ile birlikte iade edilmektedir. 24 saat dolmadan para gönderme işlemini iade etmek için Akbank Direkt İnternet’te bulunan “Para Gönderi İptal Et” adımını kullanmak yeterlidir.

Anlık Borsa ile Hisse Senedi ve VİOP İşlemleri

Akbank Direkt İnternet Yatırım menüsünde yer alan Anlık Borsa Erkanı sayesinde Anlık Borsa üzerinde portföy görüntülemek, Al-Sat fonksiyonları ile alım-satım işlemleri yapmak, BIST Hisse Senetleri piyasası verileri, Vadeli İşlem Borsası verileri, yurt dışı spot pariteleri, serbest piyasa döviz bilgileri, para piyasaları bilgileri, şirket bilanço ve haber bilgileri, Foreks haberleri ve BIST şirket haberlerini takip etmek mümkündür. Akbank Direkt İnternet ve Anlık Borsa üzerinden yapılan hisse senedi alım satım işlemleri için günlük limit 5 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Bankacılık İşlemleri

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı sayesinde müşteri numaranızı girerek hemen hemen her türlü bankacılık işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı numaranız ile giriş yapmanız halinde bilgilerinizi 7/24 görüntüleyebilir, hesaplarınız arasında havale ve döviz-alım satımı gerçekleştirebilir ve kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

e-Devlet Kapısı

Akbank Direkt İnternet sayesinde e-Devlet Kapısına hızlıca giriş yapabilirsiniz. Bunun için Akbank Direkt İnternet’e giriş yaptıktan sonra “e-Devlet Kapısı” butonuna tıklayabilir ya da turkiye.gov.tr sitesi üzerinden “İnternet Bankacılığı” sekmesini seçtikten sonra Akbank Direkt logosuna tıklayabilirsiniz.