Anasayfa / Bankalar / Akbank Direkt İnternet Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Akbank Direkt İnternet Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Akbank müşterisi iseniz ve bankanızın 7/24 yanınızda olmasını istiyorsanız sizde mutlaka Akbank Direkt İnternet kullanmaya başlamalısınız. Akbank Direkt sayesinde işlemlerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak Akbank Direkt İnternet Bankacılığı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet’e Nasıl Giriş Yapabilirim?

Akbank Direkt’e giriş yapmak için isterseniz müşteri ya da T.C. kimlik numaranızı isterseniz de Akbank kredi kartı bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Müşteri numarası ile giriş yaparken ekrana gelen ilk sayfada müşteri numaranız, güvenlik kodu, kullanıcı adınız ve Akbank Direkt şifreniz istenecektir. Bu bilgileri yazarak giriş yapabilirsiniz. İlk kez Akbank Direkt İnternet’e giriş yapıyorsanız kullanıcı adı olarak soyadınızı ve şifre yerine daha önce cep telefonunuza gönderilen ilk giriş şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Ardından “Tamam” butonuna basmalı ve ekranın alt kısmında açılan bölüme cep telefonunuza gönderilen cep şifrenizi girmeli ve “Onay” butonuna basmalısınız. T.C. kimlik numaranız ile girmeniz halinde de müşteri numaranız yerine T.C. kimlik numaranızı yazarak yukarıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Kredi kartı bilgileriniz ile giriş yapmayı tercih ediyorsanız kredi kartı numaranızı ve Akbank Direkt şifrenizi yazıp “Onay” butonuna tıklamalısınız. Sonrasında açılan ekrana cep telefonunuza gönderilen cep şifrenizi yazarak “Devam” butonuna basmanız halinde Akbank Direkt İnternet’te kart bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Cep Şifre Nedir?

Akbank Direkt İnternet işlemlerinde sizden SMS yoluyla onay alma işlemine Cep Şifre adı verilmektedir. Akbank Direkt İnternet’e girişte müşteri numarası, kullanıcı adı, Akbank Direkt İnternet şifresi ya da kredi kartı numarası ve şifresine ilaveten Cep Şifre kullanmanız şarttır. Bunların yanı sıra müşteri numaranız ile Akbank Direkt İnternet’e giriş yapmanız halinde EFT ve havale gibi para transferlerini, kredi kartı işlemlerini ve bağışlar gibi işlemleri de Cep Şifre kullanarak yapmanız gerekmektedir.

Akbank Direkt Şifremi Unutursam Ne Yapmalıyım?

Akbank Direkt İnternet şifrenizi unutmanız halinde Akbank şubelerine başvuru yapabilir, 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilir ya da “Şifre Al” butonuna tıklayabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet’e şifrenizi üst üste 3 kere yanlış girmeniz halinde şifreniz kilitlenecektir.

Akbank Direkt İle Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Akbank Direkt İnternet sayesinde para transferleri son derece kolay bir şekilde yapılabilir hale gelmiştir. Üstelik para göndermek istediğiniz kişinin Akbank’ta hesabı olması zorunluluğu bulunmamaktadır. Göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını bilmeniz yeterlidir.

Anlık Borsa ile hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi de Akbank Direkt İnternet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet’e müşteri numaranızla girmeniz halinde hesap işlemlerinizi, kart işlemlerinizi, para transferlerinizi, ödemelerinizi, yatırım işlemlerinizi, kredi işlemlerinizi, sigorta işlemlerinizi ve başvuru işlemlerinizi yapabilir, mobil bankacılık ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı numaranız ile giriş yapmanız halinde ise gerçekleştirebileceğiniz işlemler kısıtlıdır. Bir kısım kart işlemlerinizi, para transferlerinizi, hesap işlemlerinizi ve ödemelerinizi yapabilir ve kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.