Anasayfa / EFT / Akbank EFT Nasıl İptal Edilir?

Akbank EFT Nasıl İptal Edilir?

EFT gün içinde en çok gerçekleştirilen bankacılık işlemleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi EFT işlemini gerçekleştirmek için Akbank’ı tercih etmektedir. Bilindiği gibi ilerleyen teknoloji sayesinde artık EFT işlemini internet bankacılığı kullanarak kişilerin kendisinin yapması mümkün hale gelmiştir. Tabii ki zaman zaman Akbank EFT işlemi yapılırken hatalar da oluşabilmektedir. Bu yazımızda Akbank EFT nasıl iptal edilir sorusunun yanıtını ele alacağız?

Akbank EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Eğer teknoloji ile ilgileniyor ve bankacılık işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmeyi tercih ediyorsanız EFT işlemlerinizi de mutlaka kendiniz yapıyorsunuzdur. Akbank müşterisi iseniz ve internet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerinizi gerçekleştiriyorsanız kimi zaman hatalı işlem yapıyor olabilirsiniz. Peki böyle bir hata yaptığınızda hangi adımları atmalısınız? Akbank EFT nasıl iptal edilir sorusunu yanıtlamadan önce nasıl Akbank internet bankacılığı ile EFT yapabileceğiniz konusunun üzerinde kısaca duralım. Akbank Direkt ve Akbank Direkt Mobil uygulaması üzerinden EFT yaparken para transferi yapacağınız kişinin IBAN numarasını kullanarak işlem gerçekleştirmeniz en doğrusu olacaktır. IBAN numarası 24 haneden oluşan bir numara olup yanlış yazma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Böyle bir ihtimalin gerçekleştiğini ve yanlış bir şekilde Akbank EFT işlemini yaptığınızı farz edelim. Bu durumda acele etmeli ve bir an önce Akbank EFT iptalini gerçekleştirmelisiniz. EFT işlem saatleri içerisinde para transferlerinin onaylanması en fazla 15 dakika sürmektedir. Bu süre dolmadan önce Akbank telefon bankacılığından faydalanarak müşteri temsilcisine ulaşmanız gerekmektedir. Para transferi eğer alıcının hesabına henüz geçmemişse ve havuzda bekliyorsa müşteri temsilcisi paranın size geri aktarılmasını sağlayacaktır. Fakat para transferi gerçekleşmiş ise Akbank EFT işlemini gerçekleştirmek biraz daha sorunlu olacaktır. Bunun için dilekçeyle başvuru yapmanız gerekecektir.

EFT işlemini EFT saatleri dışında gerçekleştirdiyseniz Akbank EFT nasıl iptal edilir sorusunun yanıtı değişmektedir. Bunun için Akbank Direkt uygulamasına giriş yapmalısınız. Ardından “Talimatlarım” bölümünden yapmış olduğunuz EFT işlemini rahatlıkla iptal edebilirsiniz.