Anasayfa / Bankalar / Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Yüksek miktarda bir nakit ihtiyacınız bulunuyorsa ve standart ihtiyaç kredisi ürünleri bu ihtiyacınızı karşılamaya yeterli gelmiyorsa sizde pek çok kişi gibi ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmaya yönelebilirsiniz. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi denildiğinde akla ilk gelen bankalar arasında yer almaktadır. Sizde uzun vadeler ve uygun ödeme koşulları ile ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız Akbank mutlaka seçenekleriniz arasında yer almalıdır. Kendinize ya da bir yakınınıza ait teminat olarak gösterebileceğiniz bir gayrimenkul bulunuyorsa ipotekli ihtiyaç kredisi tam size göre olabilir. Şimdi Akbank ipotekli ihtiyaç kredisinin tahsis edilmesi için gerekli koşullara ve ihtiyaç duyulan belgelere göz atalım.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Koşullar

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisinden faydalanabilmek için öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bunun dışında en önemli kriterlerden biri ise risk ve istihbaratınızda olumsuzluk bulunmamasıdır. İpotekli ihtiyaç kredisi alabilmek için mutlaka gelirinizi belgelemelisiniz. İpotekli ihtiyaç kredisinin taksiti hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçememektedir. Kredinin tahsisi için size veya bir yakınınıza ait konut veya iş yerinin ipoteği teminat olarak alınmaktadır. Kredi vadesi süresince hayat sigortası yapılması zorunludur. Şimdi Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeleri inceleyelim.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz: nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun aslı ve fotokopisi; gerekli görülmesi halinde adres teyidi amaçlı belge; gelir durumunu gösteren belge (ücretli çalışanlar için maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren iş yerince onaylı belge, serbest meslek sahipleri için vergi levhası, şirket ortakları için vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi, gayrimenkul geliri beyan edenler için tapu aslı ve fotokopisi, emekliler için hesap cüzdanı), ipotek alınacak gayrimenkulün tapusu.

Tüm Akbank kredi ürünleri ile diğer bankalara ait kredi ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak, finansal konulardaki güncel haberleri takip etmek ve çok daha fazlası için sitemizde bulunan kategorileri inceleyebilir ve arama motorumuzu kullanarak istediğiniz yazılara çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.