Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Akbank Kaçta Açılıyor?

Akbank Kaçta Açılıyor?

Sık sık bankacılık işlemleri yapmak için banka şubelerine gidenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de bankalar kaçta açılıyor sorusudur. Zira tüm bankalar aynı saat aralıklarına hizmet vermemektedir. Akbank müşterisi iseniz ve Akbank kaçta açılıyor sorusuna yanıt arıyorsanız yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.

Akbank Çalışma Saatleri

Ülkemizdeki bankalar birbirine yakın saatlerde de olsa farklı çalışma zaman dilimlerini benimsemiş durumdadır. Bankalar kaçta açılıyor sorusunun yanıtını 08.30 ya da 09.00 olarak verebiliriz. Banka kapanış saatleri ise akşamları 17.00 ile 17.30 olarak belirlenmiş durumdadır. Öğle tatilleri ise 12.30 ile 13.30 arasında uygulanmaktadır. Bu saatler hafta içi günleri kapsamaktadır. Bu saatlerin bazı istisnaları da mevcuttur. Havaalanları gibi çok yoğun noktalarda bulunan bazı banka şubeleri öğle paydoslarında, akşam geç saatlere kadar ya da hafta sonlarında da açık olabilmektedirler. Şimdi gelelim Akbank kaçta açılıyor sorusunun yanıtına. Akbank hafta için günlerde sabahları 09.00’da hizmet sunmaya başlamakta ve bu hizmetlerini öğle paydosunun başlangıcı olan 12.30’a kadar sürdürmektedir. 13.30’a kadar süren öğle paydosunun ardından ise şubeler tekrar müşterilerine hizmet vermeye başlamaktadır. Akbank kaçta kapanıyor sorusunun yanıtını ise akşamları 17.30 olarak verebiliriz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bazı banka şubeleri mesai saatleri haricinde de hizmet verebilmektedir. Akbank’ın tüm şubeleri hakkında detaylı bilgi almak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer yapacağınız işlem mutlaka şubeye gitmenizi gerektiren bir işlem değilse Akbank mesai saatleri haricinde de kullanabileceğiniz bankacılık kanalları mevcuttur. Bunlar arasında en çok rağbet görenlerden biri 444 25 25 numaralı Akbank telefon bankacılığıdır. Bir diğer rağbet gören bankacılık kanalı da Akbank internet bankacılığıdır. Ayrıca birçok Akbank bankamatiği de müşterilere kesintisiz hizmet sunmaktadır. Tüm bu bankacılık kanallarını haftanın 7 günü 24 saat boyunca kullanmanız mümkündür.

Akbank kaçta kapanıyor ya da banka çalışma saatleri nelerdir gibi sorularınız yanı sıra finansal konularda merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak için sitemizde yer alan kategori başlıklarını inceleyebilirsiniz.