Anasayfa / Bankalar / Akbank Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Akbank Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Konut kredileri son yıllarda ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli birikime sahip olmayan insanların en büyük yardımcısı olmuş durumda. Birçok banka müşterilerine ev sahibi olabilmeleri için farklı özelliklere sahip konut kredilerinden faydalanma imkanı sunuyor. Akbank konut kredisi denildiğinde sağlamış olduğu uygun koşullar ile ilk sıralarda yer alıyor. Tabii ki bunda Akbank ev kredisi ürünlerinin sunmuş olduğu uygun faiz oranları ile uzun vade sürelerinin de etkisi büyük. Bu yazımızı okuyarak Akbank konut kredisi başvurusu koşulları ile nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Başvuru Koşulları

Akbank konut kredisine başvuru yapacak kişilerin 23 ile 65 yaş arasında olması gerekmektedir. Akbank en fazla 120 ay yani 10 yıl vade ile konut kredisi tahsis etmektedir. Başvuru yapan kişinin yaşı ile vade süresinin toplamı en fazla 70 olabilmektedir. Örneğin 64 yaşındaki bir kişiye en fazla 6 yıl süre ile Akbank ev kredisi tahsis edilecektir. Akbank konut kredisi başvurusu yapabilmek için hane halkının aylık gelir toplamının minimum 1.000 TL olması da şarttır. Ayrıca kişinin kredi notunun düşük olmaması da konut kredisinden faydalanma şansını arttıran bir faktördür.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank ev kredisi için başvuru yapmanın yollarından biri size en yakın Akbank şubesine gitmek olacaktır. Akbank personelleri ile görüşerek konut kredisi başvurunuzu yapabileceğiniz gibi daha önce yapmış olduğunuz bir başvuru varsa bu başvuru sonucundan da bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Akbank internet bankacılığı da kolay bir şekilde konut kredisi başvurusu yapabileceğiniz bir kanaldır. İnternet bankacılığı üzerinden de sorgulama yapmanız mümkündür. Banka şubesine gitmekle uğraşmak istemiyorsanız Akbank telefon bankacılığı da sizin için bir seçenek olabilir. Müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek başvurunuzun hangi aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha uygun koşullarla Akbank ev kredisi çekmek istiyorsanız Akbank’ın zaman zaman düzenlemiş olduğu konut kredisi kampanyalarından yararlanmayı tercih edebilirsiniz. Sitemizi takip ederek tüm banka kampanyaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hayallerinizi daha fazla ertelemek istemiyorsanız sizde bir an önce etkili bir adım atmalı ve Akbank konut kredisi ürünlerini detaylı bir şekilde inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. En güncel Akbank konut kredisi ürünleri hakkında fikir sahibi olmak için Akbank Konut Kredisi Ürünleri başlıklı yazımıza mutlaka göz atmalısınız.