Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Akbank Konut Kredisi Başvurusu

Akbank Konut Kredisi Başvurusu

Ev kredisi kullanmayı düşünenlerin aklına ilk gelen bankalardan biri Akbank’tır. Sunduğu kaliteli hizmetlerin yanı sıra 120 aya varan vadelerle konut kredisi tahsis eden Akbank müşterilerinin ihtiyaçlarına hitap eden çeşitli konut kredisi ürünleri ile de göz doldurmaktadır.

Akbank Konut Kredisi Çeşitleri

Akbank konut kredisi başvurusu yapmadan ince Akbank’ın sunmuş olduğu çeşitli kredi seçeneklerini detaylı bir şekilde incelemeli ve kendinize en uygun konut kredisini seçmelisiniz. Akbank konut kredisi çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Sabit faizli konut kredisi, indirimli konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, peşinatsız konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi, yeni evim konut kredisi, dönemsel ödemeli konut kredisi, balon ödemeli konut kredisi ve artan ödemeli konut kredisi.

Akbank Konut Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Akbank konut kredisinden yararlanabilmek için kişilerin 23 ila 65 yaş aralığında olması, gelirini belgeleyebiliyor olması ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluk olmaması gerekmektedir. Akbank konut kredisi kullanılırken kişinin yaşı toplamı ile vade toplamı 70’i aşmamalıdır. Mesela 60 yaşındaki bir kişi en fazla 10 yıl vadeli konut kredisi kullanabilir. Akbank konut kredisini kullanabilmek için hane halkının gelir toplamının minimum 1.000 TL olması şarttır. Ayrıca kredi için başvurulacak konutun inşaatının bitmiş olması ve iskânının alınmış olması da gerekmektedir. Akbank’ın anlaşmalı olduğu konut projeleri arasından da seçim yapmanız mümkündür. Akbank konut kredisini satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank konut kredisi başvurusu yapmak için herhangi bir Akbank şubesine gitmeniz yeterlidir. Bunun yanı sıra Akbank’ın internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak, Web Kredi’ye giriş yaparak, Akbank Direkt İnternet üzerinden de müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yine Akbank’ın internet sitesinde kredi başvuru bölümünde “Biz Sizi Arayalım” başlığının altında bulunan sekmeye tıklayarak müşteri temsilcilerinin sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Çekmeyi düşündüğünüz ev kredisi için ne kadar aylık taksit ödeyeceğinizi ve toplam geri ödemenizin ne olacağını öğrenmek istiyorsanız Akbank’ın internet sitesinde bulunan Akbank konut kredisi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz tutarı ve vade süresini yazarak Akbank konut kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirebilir ve istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.