Anasayfa / Bankalar / Akbank Konut Kredisi Özellikleri

Akbank Konut Kredisi Özellikleri

Sizde satın almayı düşündüğünüz için Akbank konut kredisinden yararlanmayı düşünüyorsanız ancak başvurunuzu nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. Yazımızı okuyarak Akbank konut kredisi hakkında bilgi edinebilir ve başvurunuzu nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kimler Akbank Konut Kredisine Başvuru Yapabilir?

Akbank konut kredisine başvuru yapabilmek için 23 ile 65 yaş aralığında yer alıyor olmanız gerekmektedir. Maksimum yaş sınırı 65 olup, çekilecek kredinin vade süresi ile yaş toplamı 70’i aşmamalıdır. Örneğin 62 yaşındaki bir kişi en fazla 8 yıl vade ile konut kredisinden yararlanabilmektedir. Başvuru yapan kişinin istihbaratında herhangi bir olumsuzluk olmaması ve hane halkı toplam gelirinin aylık en az 1.000 TL olması gerekmektedir. Tabii ki düzenli bir geliriniz olması ve bu geliri belgeleyebilir olmanız da şarttır.

Akbank Konut Kredisi Ürünleri

En güncel Akbank konut kredisi ürünleri şunlardır: sabit faizli konut kredisi, indirimli konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi, dönem ödemeli konut kredisi, artan ödemeli konut kredisi, balon ödemeli konut kredisi, yeni evim konut kredisi, borç transferi kredisi, peşinatsız konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, masrafsız konut kredisi ve anlaşmalı konut projeleri.

Satın Alınacak Konutun Ne Kadarlık Tutarı İçin Konut Kredisi Kullanılabilir?

Akbank konut kredisinden satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar faydalanabilirsiniz. Talep ettiğiniz vade ve ürüne göre kredilendirme oranı değişiklik sergileyebilmektedir.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu Kanalları

Akbank konut kredisi başvuru kanallarını şu şekilde sıralayabiliriz: kısa başvuru, web kredi, Akbank Direkt internet kredi, Tıklayın Sizi Arayalım, SMS Kredi, telefon şubesi kredi. Ayrıca dilerseniz size en yakın Akbank şubesine giderek de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi İşlemleri Ne Kadar Süre İçinde Sonuçlanır?

Akbank konut kredisi için hangi kanaldan başvuru yaptığınıza göre işlem süresi farklılaşmaktadır. Eğer kredi başvurunuzu Akbank şubeleri aracılığı ile gerçekleştirecekseniz gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak şubeye giderseniz 1 gün içerisinde konut kredisi başvurunuza cevap verilecektir. Fakat talep ettiğiniz tutara göre bu süre değişebilir. Akbank konut kredisi başvurusu CepKredi, Akbank Direkt ya da Akbank web sitesi üzerinden yapılırsa başvuru sonucu anında cevaplanmaktadır.