Anasayfa / Kredi Kartı / Akbank Kredi Kartı Taksitlendirme

Akbank Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartları makul seviyelerde kullanıldığında kişilerin hayatında büyük kolaylık sağlarken, aşırı harcama yapıldığı takdirde ise ödenmesi güçleşen bir borcun ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Birçok banka bu durumdaki müşterileri için kredi kartı taksitlendirme seçeneğini hayata geçirmiş bulunuyor. Akbank’ta bu bankalar arasında yer alıyor. Eğer sizde Akbank kredi kartınızın ekstre borcunu ödemekte zorluk çekiyorsanız ve Akbank kredi kartı taksitlendirme yoluna gitmek istiyorsanız bunu nasıl ve hangi şartlarda yapabileceğini yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Akbank Ekstre Taksitlendirme

Akbank ekstre bölme özelliği sayesinde kredi kartınızın kalan borcunu sizde taksitlendirebilirsiniz. Ekstre Böldür adı verilen bu işlem sayesinde Akbank kredi kartı ekstre borcunuzu 2 ya da 3 taksite bölmeniz mümkün. Akbank ekstre taksitlendirme işlemini gerçekleştirmek için minimum borç tutarınızın 100 TL maksimum borç tutarınızın ise 20.000 TL olması gerekmektedir. 2 ya da 3 taksite bölebileceğiniz kredi kartı borcunuz için %1,79 oranında faiz uygulanacaktır. KKDF ve BSMV aylık taksit tutarınıza dahil olacaktır. Akbank ekstre taksitlendirme işlemini Akbank Direkt ile ya da Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri numaranızla ya da Akbank kredi kartı bilgilerinizle giriş yapabileceğiniz Akbank Direkt şifrenizi unuttuysanız ya da şifreniz yoksa Akbank’ın web sitesinde Ekstre Böldür sayfasında bulunan Şifre Al butonuna tıklayarak yeni şifre alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı taksitlendirme işleminin yanı sıra dilerseniz peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi ya da kullandığınız nakit avansınızı 12 aya kadar taksitlendirme şansınız da bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için Akbank Direkt İnternet’ten ya da Akbank Telefon Şubesi’nden faydalanabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra banka tarafından cep telefonunuza kısa mesaj olarak tarafınıza iletilecek kodu 5990’a göndererek taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.