Anasayfa / Krediler / Akbank Taşıt Kredisi

Akbank Taşıt Kredisi

Araba sahibi olmak isteyenlere taşıt kredisi sağlayan Akbank, uygun faiz ve vade seçenekleri ile müşterilerini memnun etmeyi sürdürüyor. Taşıt kredisi veren bankalar arasında bulunan Akbank aracılığıyla sizde araba sahibi olabilirsiniz. Araç satın almak istiyor ancak yeterli birimi sağlayamıyorsanız sizde Akbank taşıt kredisi kullanarak beklemeden arabanıza kavuşabilirsiniz. Akbank taşıt kredisi ile hayallerinizi ertelemek yerine gerçekleştirmek sizin elinizde. Taşıt kredisi almayı düşünüyorsanız taşıt kredisi şartlarını ve kimler taşıt kredisi alabilir konularında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır.

Kimler Taşıt Kredisi Alabilir?

Taşıt kredisi kullanmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. 18 yaşını doldurmayan hiç kimse taşıt kredisi başvurusu yapamaz. Ayrıca kredi kullanabilmeniz için düzenli bir gelirinizin olması da gerekmektedir. Gelirinizi belgeleyip bankaya göstermeniz istenecektir. Akbank taşıt kredisi gibi kredilerden yararlanabilmeniz için kredi notunuzun da iyi olması önem taşımaktadır. Kredi notu hakkında bilgi sahibi olmayanlar kredi notu ile alakalı kapsamlı bilgiler edinmek için Kredi Notu başlıklı makalemizi inceleyebilirler.

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Akbank taşıt kredisi kullanmak isteyenlere sağladığı 48 aya kadar vade imkanı ve avantajlı faiz oranlaır ile dikkatleri üzerinde topluyor. Taşıt kredisi veren bankalardan olan Akbank sıfır veya ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Sizde araba satın almak için gereken parayı taşıt kredisi yolu ile temin edebilir ve istediğiniz sıfır ya da ikinci el aracı satın alabilirsiniz. Akbank taşıt kredisi kullanmak isteyenlerin bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Bu kriterler şu şekildedir.

  • Akbank taşıt kredisi kullanmak isteyen kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
  • Taşıt kredisi başvurusu yapanların gelirin ispatlayan bir belge göstermesi zorunludur.
  • Araba kredisi çekmek isteyenlerin mali olarak herhangi bir risk teşkil ediyor olmaması da aranan şartlar içerisindedir.

Akbank taşıt kredisi başvurusu sırasında sizden istenecek belgeler ise şu şekildedir.

  • Adresinizi teyit eden bir belge
  • Nüfuz cüzdanınız
  • Ücretli bir çalışansanız maaş bordronuz ya da maaşınızın ne kadar olduğunu gösteren imzalı bir belde.
  • Bir firmanız varsa vergi levhasının veya Ticari Sicil Gazetesi’nde bulunan kuruluş ilanı fotokopiniz.
  • Emekliyseniz hesap cüzdanınız.
  • Gayrimenkul gelirine sahip olanların tapunun aslını ve fotokopisini getirmesi.
  • Alınmak istenilen otomobil ile alakalı fatura ya da noter satış belgesi.

 

Akbank taşıt kredisi başvurusu yaptığınızda sizden istenecek belgeler bu şekildedir. En uygun taşıt kredisi sağlayan bankalar arasında isminden söz ettiren Akbank, sunduğu avantajlı taşıt kredisi imkanı ile sizin de beğeninizi kazanabilir. Sizler için Akbank taşıt kredisi nasıl alınır sorusunu yanıtladık. Taşıt kredisi almak için başvurusu yapmayı düşünüyorsanız sizde taşıt kredisi şartlarına uygun bir birey olmalısınız. Aksi halde Akbank taşıt kredisi gibi seçeneklerden faydalanmanız bir hayli zor olacaktır.