Anasayfa / Bankalar / Akbank Vadeli Mevduat Hesabı

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı

Paranızı istediğiniz şekilde değerlendirmek için sizde Akbank Vadeli Mevduat Hesabı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmeksizin kazancınızı arttırmak için Akbank vadeli hesap denilince akla ilk gelen seçeneklerden olan Türk Lirası Vadeli Mevduat Hesabı’nı değerlendirebilirsiniz. Bu hesap sayesinde avantajlı vadeli mevduat faiz oranlarından yararlanabilir ve böylece kafanızı diğer bankaların faiz oranları ile yormaktan kurtulabilirsiniz.

Akbank mevduat hesapları arasında öne çıkan bir diğer ürün ise Vadeli Döviz Mevduat Hesabı’dır. Bu hesap ile döviz birikiminiz 400 güne kadar dilediğiniz vade seçeneği ile büyüdükçe büyüyecektir. Ayrıca isterseniz Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı açtırabilir ve vade süresi boyunca sabit getiri güvencesinden yararlanabilirsiniz.

Akbank mevduat hesaplarından hangisini kullanırsanız kullanın bulunduğunuz yerden Akbank Direkt ile hesaplarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Akbank Direkt şifrenizi hatırlamıyorsanız Akbank’ın web sitesinde bulunan “Şifre Al” butonunu kullanarak yeni şifrenizi alabilirsiniz. Akbank Direkt’i kullanmak içinse müşteri numaranız, T.C. kimlik numaranız ya da Akbank kredi kartı bilgileriniz yeterli olacaktır.

Akbank Vadeli TL Mevduat Hesabı Özellikleri

Akbank vadeli hesap türleri arasında bulunan Vadeli TL Mevduat Hesabı 7 günden 400 güne kadar vade süresine sahip bir üründür. Siz aksini belirtmediğiniz sürece vade süresi bitimlerinde aynı vade ve güncel liste faiz oranları ile yenilenmektedir. Dilerseniz işleyen faizinizi vadesiz hesabınıza aktararak isteğiniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Sabit getirili bir Akbank mevduat hesabı olan Vadeli TL Mevduat Hesabı vade süresi bitimine dek piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmemektedir. 1, 3, 6 ve 12 ay vadeli hesaplar açtırabileceğiniz gibi 400 güne kadar istediğiniz gün sayısında vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Vadeli TL Mevduat Hesabı açtırmak için Akbank şubelerinden yararlanabileceğiniz gibi Akbank Direkt İnternet’ten de yararlanabilirsiniz. Vadeli TL Mevduat Hesabı açtırabilmek için alt limit 1.000 TL’dir. Hesap hareketlerinizi Akbank Direkt İnternet’ten rahatlıkla takip edebilirsiniz. Stopaj oranları vadelere göre değişiklik göstermektedir.

Vade Stopaj Oranı
6 aya kadar (6 ay dahil) %15
1 yıla kadar (1 yıl dahil) %12
1 yıldan uzun %10

Akbank Vadeli Döviz Mevduat Hesabı Özellikleri

Akbank mevduat hesabı açtırmayı düşünüyorsanız ve bu hesapta dövizlerinizi değerlendirmek istiyorsanız sizde Akbank Vadeli Döviz Mevduat Hesabı açtırmayı düşünebilirsiniz. Bu hesabın vadesini 3 günden 400 güne kadar belirleyebilir ve anapara ile faizini döviz olarak geri alabilirsiniz. Vadeli Döviz Mevduat Hesabı sabit getirili bir Akbank mevduat hesabı olup vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmemektedir. 1, 3, 6 ve 12 ay vadeli hesap açtırabileceğiniz gibi Vadeli Döviz Mevduat Hesabı’nı 400 güne kadar da açtırabilirsiniz. Tüm Akbank şubelerinden bu hesabı açtırmanız mümkündür. Vadeli Döviz Mevduat Hesabı çevrilebilir döviz cinsinden açılan bir hesap olup alt limit 1.000 USD ve muadili döviz cinsi olarak belirlenmiştir. Akbank Direkt İnternet aracılığıyla hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz. Vade sürelerine göre stopaj oranları değişiklik sergilemektedir.

Vade Stopaj Oranı
6 aya kadar (6 ay dahil) %18
1 yıla kadar (1 yıl dahil) %15
1 yıldan uzun %13​

Akbank Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı

Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı ile 1 yıl vadeli ve vade boyunca faiz değişikliğinden etkilenmeyen sabit getiri güvencesine kavuşabilirsiniz. Bu hesap 1 yıl vade imkanı sunan Akbank vadeli hesap türüdür. Faiz ödeme dönemlerinizi 3 veya 6 ayda bir olarak belirleyebilir, TL, USD veya EURO olarak hesap açtırabilirsiniz. Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı’nda 1 yıl vadeli mevduat için geçerli stopaj oranı uygulanmaktadır.

Akbank Vadeli Mevduat Hesaplama

Akbank’ta açtıracağınız vadeli mevduatınız için hesaplama işlemi yapmak istiyorsanız bankanın sitesinde bulunan Akbank Vadeli Mevduat Hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Yatıracağınız para miktarını ve vade süresini yazarak net faiz tutarını ve faiz oranını öğrenebilirsiniz.