Anasayfa / EFT / Aktif Bank EFT Saatleri

Aktif Bank EFT Saatleri

Bankacılık sektörünün yeni simalarından birisi olan Aktif Bank disiplini ve teknolojik alt yapısı ile kısa sürede geniş bir müşteri yelpazesi edinmeyi başarmıştır. En çok kullanılan bankacılık işlemlerinden biri olan EFT hizmetiyle de pek çok insanın takdirini kazanan Aktif Bank hızla gelişmeye devam etmektedir. Aktif Bank müşterisi iseniz ve para yatırma işlemi yapmanız gerekiyorsa sizde Aktif Bank EFT saatleri içerisinde istediğiniz transferi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Aktif Bank EFT Saati

Tüm bankalarda kullanılan EFT işlemi insanların hızlı bir şekilde birbirlerine para göndermelerini sağlayan bir uygulamadır. EFT işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmek için dikkat etmeniz gereken bankanızın belirlemiş olduğu banka saatleridir. Aktif Bank EFT saatleri sabah 09.00 ila akşam 16.30 arasındadır. Sizde EFT işleminizi Aktif Bank’ın belirlemiş olduğu bu zaman aralığında yaptığınız takdirde işleminiz hemen onaylanacak ve para transferiniz dakikalar içerisinde gerçekleştirilerek karşı tarafın hesabına aktarılacaktır. EFT işlemleri genellikle 5 ila 10 dakika arasında tamamlanmaktadır. Ancak bazen çok aşırı yoğunluk olduğu için EFT süresi biraz uzayabilmektedir.

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

EFT işlemi yapmak isteyenlerin ilk aklına gelen sorulardan biri de hafta sonu EFT yapılır mı sorusudur. Bazen hafta sonları acil para transferi yapmamız gerekmektedir. Ancak bu işlem için EFT uygulamasından yararlanmak mümkün değildir. Hafta sonu veya resmi tatillerde yapacağınız tüm EFT işlemleri izleyen iş gününde onaylanacak ve para aktarım işleminiz tamamlanacaktır. Bayram tatili gibi günlerde de EFT işleminiz takip eden iş gününe bırakılacaktır.

Aktif Bank EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT işlemleri genellikle 5 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. EFT yaptıysanız ama para transferi gerçekleşmediyse sizde Aktif Bank EFT sorgulama işlemi yapabilir ve sorunun kaynağını öğrenebilirsiniz. Para transferi bilgilerini edinebilmeniz için Aktif Bank şubelerine gidebilir ya da 0850 724 30 50 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bu sayede EFT işleminizin neden gerçekleşmediği hakkında kapsamlı ve doğru bilgileri kısa süre içerisinde edinmeniz mümkün.