Anasayfa / EFT / Albaraka Türk EFT Saati

Albaraka Türk EFT Saati

Albaraka Türk de diğer pek çok banka gibi eft saatlerinde değişime giderek işlem süresini uzatmış ve bu sayede işlem hacmini çok daha büyük rakamlara taşımıştır. Sizler de Albaraka Türk eft saatleri içerisinde bir başka banka hesabına para gönderimi gerçekleştirmek istiyorsanız eft hizmetinden yararlanmanız gerekiyor. Katılım bankası olarak hizmetlerine devam etmekte olan Albaraka Türk her yıl yenilenen sistemleri ve teknoloji yatırımları ile Albaraka eft saatleri için daha geniş çaplı bir hizmet şeklinin uygulanacağını açıklamıştır.

Albaraka Türk Eft Saatleri

Albaraka Türk katılım bankası da diğer bankalarda olduğu gibi sadece belirli süreler içerisinde gerçekleşen eft işlemlerinin aynı çalışma günü içerisinde karşı hesaba gönderilmesini onaylamaktadır. Buna göre hafta içi çalışma saatlerinde sabah 09:00’da başlayan eft işlemleri akşam 17:15’e kadar kesintisiz olarak devam etmektedir. Albaraka Türk eft saati içerisinde gerçekleşen tüm gönderim işlemleri ortalama olarak 5 dakika içerisinde karşı hesaba geçebilirken bazı durumlarda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak işlem süresi 1 saate kadar ulaşabilmektedir. Ancak eft saatleri içerisinde yapılan ödemeler takip eden bir gün boyunca karşı hesaba geçmeyecek olursa Albaraka Türk eft sorgulama işlemi için 0850 222 5 666 veya 444 5 666 nolu telefonlardan bilgi almanız gerekebilir.

Not: Ödemelerinizin aksamaması için tüm bankalarda olduğu gibi Albaraka Türk eft saatleri içerisinde ödemelerinizi gerçekleştirmenizi önermekteyiz. Aksi halde sadece gönderen banka değil alıcı banka kaynaklı problemlerden dolayı vakit kaybı yaşayabilirsiniz.

Albaraka Türk Eft Ücretleri

Eft ücretleri açısından en az ücret talep eden bankalardan biridir Albaraka Türk. İnternet üzerinden yapılan eft işlemleri için 1 lira sabit ücret talep eder, bunun yanı sıra telefon bankacılığı ile gönderilen eft işlemlerinde 2.5 lira kesinti uygulanırken, ATM ve şubelerden gerçekleşen eft transferlerinde ise gönderilen tutara bağlı bir komisyon belirlenir ve 25 lira ile maksimum 500 lira bir kesinti uygulanır.