Anasayfa / Yatırım / Araba Alıp Satarak Para Kazanmak

Araba Alıp Satarak Para Kazanmak

Aile bütçesine katkı sağlamak adına ek işler büyük önem taşıyor. Hem az zaman alan hem de iyi gelir getiren işlerin başında da araba alıp satmak geliyor. Özellikle sahibinden ve benzeri web sitelerinin çoğalması ile birlikte araba alım-satım işlemleri son derece pratik ve kolay bir hal aldı. Araba alıp satarak para kazanan bir çok kişi asıl işini bırakarak bu işe yönelmiş durumda. Bu da araba ticaretinin ne kadar karlı olduğu hakkında bizlere fikir veriyor. Ancak araba alım satımı konusunda dikkat etmeniz gereken bir çok şey bulunuyor.

1)Arabaya ait hasar kaydına dikkat!

Satın alacağınız arabayı daha sonra kolay elden çıkarmak adına hasar kaydını kontrol etmenizde fayda var. Bir çok kişi hasar kaydı yüksek olan arabaları almak istemiyor. Bu da arabayı ucuza alsanız bile satış sırasında size problem yaratacaktır.

2)Araba kaçakçılarına yakalanmayın!

Araba kaçakçılığı yapan ve bu yolla insanları dolandıran bir çok kişi var. Yurtdışından araba getirterek ÖTV ödemeyen ve sahte plaka ile bu işlemleri gerçekleştiren kişiler arabalarını satarak dolandırıcılık faaliyetinde bulunuyor. Bu sebeple özellikle yüksek modelli arabalarda alım yapacağınız kişi/yerin güvenilirliğine de dikkat etmeniz gerekiyor.

3)Kontrol ettirmeden asla!

Her ne kadar araba konusunda kendinizi uzman hissetseniz de arabayı satın almadan önce mutlaka bir ustaya götürmenizde fayda var. Bu konuda da arabayı satan kişilerin tanıdığı yerler yerine kendi bildiğiniz ve yalan söyleme ihtimali düşük kişilere arabayı kontrol ettirmeniz her zaman daha faydalıdır. 100 TL vermemek adına binlerce lira zarara girmeniz kontrol ettirmezseniz işten bile değildir.

Her ticari faaliyette olduğu gibi araba alım satımı da sabır ve takip isteyen bir iştir. Gelir elde edeceğim derken zarara girmemek adına alım ve satım için doğru zamanı beklemeniz gerekmektedir.