Anasayfa / Krediler / Araba Kredisi Garanti

Araba Kredisi Garanti

Araç sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli birikimi olmayan kişiler taşıt kredisi çekmeyi tercih etmektedir. Araba kredisi Garanti Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler arasında en çok rağbet görenler arasında yer almaktadır. Garanti taşıt kredisi ile ilgili tüm ayrıntılar yazımızda yer almaktadır.

Oto Kredisi Garanti Özellikleri

Garanti taşıt kredisi hem uygun faiz oranları hem de 48 aya varan vade olanakları ile beğeni toplamaktadır. Oto kredisi Garanti için başvuru yaparken en uygun şartları kişiler kendileri belirleyebilmektedir. Garanti taşıt kredisine müracaat edildikten sonra kısa bir süre içerisinde banka tarafından geri dönüş yapılmakta ve talebe yanıt verilmektedir. Oto kredisi Garanti Bankası’ndan alındığında banka satın alınan aracın üzerine rehin koymakta ve bu sayede verdiği krediyi teminat altına almaktadır. Sıfır kilometre araçlar için kefil şartı aranmamakla birlikte şubeler gerekli gördükleri takdirde müşterilerden kefil göstermelerini talep edebilmektedirler. İkinci el araçlar içinse tahsis edilen kredi tutarı satın alınan taşıtın vadesi ile taşıtın yaşının toplamı en fazla 108 ay olacak biçimdedir. Bankalar yine sıfır kilometre araçlarda olduğu gibi ikinci el araçlarda da kefil isteme hakkına sahiptir. Garanti taşıt kredisi nihai fatura değeri 50.000 TL ve altındaki taşıtlar için taşıt değerinin %70’lik kısmı için, 50.000 TL’den daha değerli araçlar içinse 50.000 TL’ye kadar olan kısım için %70 ve bu kısmı aşan bölüm için ise %50 biçiminde uygulanmaktadır. Garanti taşıt kredisinin faiz oranları 6, 12, 18, 24, 36 ve 48 aylık vadeler için %1,44 olarak belirlenmiştir.

Garanti Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Garanti taşıt kredisini almak için tüm Garanti Bankası şubelerine başvurmanız mümkündür. Ayrıca Garanti Bankası’nın web sitesinde bulunan başvuru formunu da doldurmalısınız. İhtiyacınız olan diğer belgeler ise nüfus cüzdanı aslı, gelir belgesi ve satın alınacak taşıta ait proforma faturasıdır. Garanti Bankası’nın web sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanarak en uygun şartlardaki krediyi belirleyebilirsiniz.