Anasayfa / Krediler / Araç Kredisi Kimlere Verilir?

Araç Kredisi Kimlere Verilir?

Sıfır veya ikinci el araç almak isteyen ancak yeterli birikimi bulunmadığı için bunu gerçekleştiremeyenlere taşıt kredisi adı altında bankalar tarafından finansal kaynak sağlanmaktadır. Araba almak isteyenler taşıt kredisi başvurusu yaparak eksik kalan maddi kaynağı temin edebilmektedirler. Peki araç kredisi kimlere verilir? Şimdi genel hatları ile araba kredisi kimlere verilir konusunu ele alalım.

Araba Kredisi Kimlere Verilir?

Araç almak için taşıt kredisi başvurusu yapan herkesin kredi talebi onaylanmamaktadır. Taşıt kredisi kullanımı için her bankanın belirlemiş olduğu kurallar farklı olsa da genel olarak başvuru yapan kişinin gelir durumuna, reşit olup olmadığına ve kredi puanına bakılmaktadır. Bu 3 kriteri yerine getirebilen herkesin otomobil kredisi kullanma ihtimali bir hayli yüksektir. 18 yaşınızı doldurmuşsanız ve düzenli bir gelir ya da gelirleriniz bulunuyorsa sizde taşıt kredisi almak için bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi için istenilen belgeler farklılık gösterebilmektedir. Almak istediğiniz otomobilin durumuna göre gerekli evrakları tamamlamalı ve bankaya sunmalısınız. Kredi notunuz düşük değilse araç kredisi kimlere verilir tarzı sorularla zihninizi meşgul etmenize pek fazla gerek bulunmamaktadır. Bankaların istediği koşulları sağlayabilen herkes ister sıfır araç ister ikinci el araç için kolaylıkla taşıt kredisi kullanabilmektedir.

Geliri Veya Mülkü Olmayanlar Taşıt Kredisi Kullanabilir Mi?

Taşıt kredisi kullanan kişinin aldığı krediyi bankaya geri ödeme gücü olduğunu göstermesi gerekmektedir. Düzenli bir gelir bulunmuyorsa ya da herhangi bir mal varlığı yoksa sadece taşıt kredisi değil diğer kredi türlerinden yararlanmakta çok zor hale gelmektedir. Kişinin geri ödeme yapabilmesi doğal olarak bankaların öncelikli beklentisidir. Aksi halde taşıt kredisi kapılarını açma ihtimalleri en az düzeye inmektedir. Araba kredisi kullananların genelinin düzenli bir gelire sahip olduğu ve kredi notlarının iyi seviyede seyrettiği görülmektedir. Sizde düzenli bir gelir gösterebilir ve kredi notunuzu yüksek tutabilirseniz dilediğiniz an hiç zorlanmadan otomobil kredisi çekme şansına sahip olabilirsiniz.