Anasayfa / Krediler / Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Bal arısı kolonilerinin beslenmesi ve bakımının sağlanmasıyla elde edilen arı ürünlerinin zirai kazanca dönüştürülmesine arıcılık adı verilmektedir. Geçimini arıcılık ile sağlayan kişiler nakit ihtiyacı duyduklarında kendileri için en uygun şartları taşıyan arıcılık kredisi ürünlerini tercih etmektedir. Bu yazımızda sizler için en güncel arıcılık kredisi veren bankaların hangileri olduğu ve sunmuş oldukları kredilerin özelliklerini ele aldık.

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Şekerbank arıcılık kredisi Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) ve TAB’a bağlı olarak faaliyet gösteren İl Arı Yetiştiricileri Birlikleri’nin aktif olarak arıcılıkla ilgilenen üyelerinin veya arıcılık faaliyetiyle uğraşan tüzel kişilerin arıcılık faaliyetine ilişkin giderlerinin finanse edilmesine yönelik esnek ödemeli bir kredi olup birlik üyesi arıcılar ya da arıcılık faaliyetiyle uğraşan tüzel kişi ve tarımsal işletmelere özeldir. Şekerbank arıcılık kredisi 36 aya kadar vade ve yılda bir ödeme imkanı sağlamaktadır. Bu krediyi yalnızca İl Arı Yetiştiricileri Birliği’nin asgari 1 yıllık üyesi olan arıcılar ve arıcılık faaliyetiyle 1 yıldan fazla süredir ilgilenen tüzel kişiler kullanabilmektedir. En yakın Şekerbank şubesine başvuru yaparak arıcılık kredisi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Finansbank Arıcılık Kredisi

Arıcılık Kredisi veren bir diğer banka da Finansbank’tır. Finansbank arıcılık kredisi arı yetiştiricilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen bir kredi ürünüdür. Bu kredi ile sezon içinde kovan, nakliye, ana arı ya da arı kolonisi alımı, balmumu, şeker gibi tüm üretim giderlerinizi karşılamanız mümkündür. Finansbank arıcılık kredisi işletme maliyetinin %85’ini karşılamakta olup maksimum vade süresi 24 aydır. 1/3/6/12 ayda bir ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

TEB Arıcılık Kredisi

TEB arıcılık kredisi ile kovan, petek, şeker, nakliye ve benzeri gereksinimlerinizi rahatlıkla karşılayabilirsiniz. 12 aya kadar vade imkanı sunan TEB arıcılık kredisini vade sonunda anapara ve faiz ödemesi yaparak geri ödeyebilirsiniz. Başvuru için gereken evraklar ise şunlardır: nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah senedi, tapu fotokopileri ve arıcılar birliğinden alınacak arıcı kimlik belgesi.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 16.02.2016 tarih ve 2016/8540 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında hibe almaya hak kazanan genç üreticilere, Bakanlık tarafından onaylanan hibe tutarının 3 (üç) katına kadar Proje Kredisi ile Hibe Tutarı ve Proje Kredisi toplamıyla oluşturulan kapasiteye göre belirlenecek tutarda İşletme Kredisi kullanma imkânı sunan bir kredi ürünüdür. Bu kredi ürünü arı yetiştiriciliği yapanlara da tahsis edilmektedir. Ziraat Bankası arıcılık kredisi 2017 yılının gözde kredi ürünleri arasında yer almaktadır. Bu krediye başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası Arıcılık Kredisi

İş Bankası arıcılık kredisi arıcıların üretim sezonunda ihtiyaç duyacakları çeşitli girdilerin ve nakliye giderleri ile ilgili harcamalarının finansmanı amacıyla sunulan bir kredi ürünüdür. Maksimum kredi vadesi 24 ay olup esnek geri ödeme koşulları mevcuttur.