Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Banka Açılış Saatleri

Banka Açılış Saatleri

Günümüzde teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi her alanda hayatlarımızı kolaylaştırıyor. Bilgisayar kullanımının dünya çapında yaygınlaşması ve buna bağlı olarak internette yaşanan gelişmeler de günlük hayatımızı oldukça olumlu yönde etkilemiş durumda. Artık neredeyse tüm işlerimizi internet kullanarak halledebiliyoruz. Bankacılık işlemleri de rahatlıkla internet üzerinden ya da bankaların müşterilerine sunmuş olduğu telefon bankacılığı gibi hizmetlerle yapılabiliyor. Ancak bazı işlemlerin tamamlanabilmesi için halen banka şubelerine gidilmesine de ihtiyaç duyuluyor. Bu tür işlemler için bankaya gitmesi gerekenler ise bankalar kaçta açılıyor ve banka mesai saatleri nelerdir gibi sorulara yanıt arıyorlar. Bu soruların yanıtlarına hep birlikte göz atalım.

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Ülkemizde birçok banka yaygın şube ağları ile müşterilerine kaliteli bir şekilde hizmet sunmanın gururunu yaşamakta. Bu bankaların çalışma saatleri ise birbirlerine göre farklılık gösterebilmekte. Hatta bazı bankaların şubeleri arasında bile farklı mesai saatleri olması söz konusu. Şimdi gelelim bankalar kaçta açılıyor sorusunun cevabına. Ülkemizdeki bankalar açılış saati olarak hafta içi sabahları 08.30 veya 09.00’u belirlemiş durumdadırlar. Sabah bu saatlerde başlayan bankacılık işlemleri öğle paydosunun başlangıç saati olan 12.30’da dek kesintisiz olarak sürdürülmektedir. 1 saat süren öğle molası 13.30’da bitmekte ve bu saatte başlayan bankacılık işlemleri kimi bankalar tarafından saat 17.00’de, kimi bankalar tarafından ise de saat 17.30’da sona erdirilmektedir. Tabii ki bu saatlerin bazı istisnaları da bulunmaktadır. Bazı banka açılış saatleri şubelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Havaalanları ve alışveriş merkezleri gibi işlem hacminin ve yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda bulunan şubeler öğle tatillerinde ve hafta sonunda bile akşam geç saatlere kadar hizmet vermeye devam edebilmektedirler. Bu şubelerin hangileri olduğunu öğrenebilmek için bankaların web sitelerini ziyaret etmek yeterli olmaktadır.

Banka mesai saatleri dışında her bankanın internet bankacılığı ve telefon bankacılığı hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca ATM’lerde banka müşterileri için 7 gün 24 saat boyunca işlem yapabilecekleri bankacılık kanalları arasında ye almaktadırlar.

Bankalar açılış saatleri ve tüm banka çalışma saatlerini detaylı bir şekilde incelemek istiyorsanız sitemizde yer alan “Bankalar-Banka Çalışma Saatleri” kategorimize göz atmanız yeterli.