Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Banka Çalışma Saatleri

Banka Çalışma Saatleri

Çeşitli finansal işlemlerini gerçekleştirmek isteyen hatırı sayılır sayıda tüketici her gün bankaların yolunu tutmaktadır. Banka çalışma saatleri aşağı yukarı aynı olmakla birlikte ufak tefek değişiklikler görülebilmektedir. Yapılacak işlemin uzun sürecek olması gibi faktörler de göz önüne alındığında kişilerin bankaya gitmeden önce banka çalışma saatleri nelerdir ve bankalar kaçta kapanıyor gibi soruların cevabını da biliyor olmaları gerekmektedir.

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Bankalar içinde bulundukları bölgenin koşullarını da değerlendirerek çalışma saatlerini belirlemeye çalışmaktadır. Ancak ülke geneli için bankalar kaçta açılıyor sorusunun cevabını sabah 08.30 ya da 09.00 olarak verebiliriz. Tüm bankalar bu saatlerde açılışlarını gerçekleştirmekte ve öğle paydosu başlangıç saati olan 12.30’a kadar çalışmalarını sürdürmektedirler. Öğle paydosu süresi 1 saat olup bu sürenin bitimi olan 13.30’da bankalar tekrar hizmet vermeye başlamaktadır. Bazı bankalar çok yoğun yerlerde bulunan şubelerini öğle saatlerinde de açık tutmakta ve hizmetlerin aksamamasını sağlamaktadır. Yoğunluk durumuna göre Cumartesi ve Pazar günleri de açık olan bankalar bulunmaktadır. Bankaların web siteleri ziyaret edilerek şubelerin çalışma saatleri günleri hakkında bilgi edinmek mümkündür.

Bankalar Kaçta Kapanıyor?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi banka çalışma saatlerinin başlangıcı 08.30 veya 09.00 olarak değişmektedir. Bankalar kaçta kapanıyor sorusunun yanıtı ise 17.00 ila 17.30 olarak değişmektedir. Bu saatlerden sonra bankacılık işlemleri ancak ATM’ler, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Ancak tüm işlemlerin banka çalışma saatleri dışında bu yollar kullanılarak yerine getirilmesi mümkün değildir. Yine bankaların web siteleri ziyaret edilerek hangi işlemlerin ATM, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı yoluyla gerçekleştirilebileceği öğrenilebilir.

Bankalar kaçta açılıyor gibi sorularınızın yanı sıra bankaların EFT saatleri kaçtır gibi sorularına da yanıt bulmak istiyorsanız sitemizde bulunan EFT Saatleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.