Anasayfa / Krediler / Banka Harici Kredi Veren Firmalar

Banka Harici Kredi Veren Firmalar

Bankalar tabi ki devlet gözetiminde olan güvenilir kurumlardır. Bu nedenle gerek paramızın burada yatırılarak tutulması, gerekse bize ait olmasa da ihtiyacımız dahilinde paranın kredi olarak sunulması bazı şartlar eşliğinde gerçekleşir. Güvenilir biçimde kredi çekmek için bu bankaların dışında hiçbir kurum ya da kuruluşa başvurmamak gerekmektedir.

Bunun genel anlamda geçmişten günümüze farklı yanlarına şahit olduğumuzu söylemeliyiz. Bankalardan çok daha yüksek tutarlar eşliğinde nakit desteği sağlayan, özelliklede tefeci olarak adlandırılmakta olan kişi ya da kurumlar bu işlerden faiz oranlarının tahsilini yapmaktadırlar.

Banka Dışında Kredi Çekebilecek Kurumlar Güvenilir Mi?

Ancak bu kişi ve kurumlar güvenilir olmadıkları gibi farklı aşamalarda aynı şekilde kredi imkânı sağlayan banka dışındaki firmalar aynı sonuca ulaşmanızı sağlar. Maalesef ki günümüzde kara listeye giren, takibe takılan, kredi ve kredi kartı borcu yüzünden kredi notu düşük olan insanların sayısı çok fazladır. Bu kişilerin finansal faaliyetleri bloke edildiği için farklı seçeneklere başvurma eğilimi gösterirler.

Örneğin kredi çekmek istese dahi buna bankanın onay vermemesinden ötürü sorun yaşayan kişiler soluğu bu firmalarda alırlar. Genellikle benzer biçimde banka dışında kredi sağlayan firmalar aynı sonuçla karşılaşmanızı sağlar. Çok daha yüksek yasal olmayan faiz oranları, ana paranıza her gün işleyen faiz tutarları ve ödeme mecburiyeti sizin elinizi kolunuzu bağlar.

Farklı Yöntemlerle Kredi Çekmek

Örneğin faturalı hatlar üzerine kredi çekmek, ADSL ya da farklı fatura kanalları üzerinden ürün karşılığında kredi çekmek gibi seçenekler 2016 yılında ön plana çıkmıştır. 2017 yılı ise bu tip alternatif kredi yöntemlerinin patlama yılı olarak görülüyor. Fakat bunların hiçbirinin maalesef ki güvenilirlik baz alındığında size fayda sağlamayacak seçenekler olduğu düşünülüyor.

Birçok aracılık hizmeti sunan firmanın faturalı hat sahiplerine yüksek meblağlarda sağladıkları kredi çok daha geniş bir ödeme planının altına imza atmasını sağlıyor. Bir bankanın aldığı faizi çok buluyorsanız, bu tip aracılık şirketlerine ödeyeceğinizin faizin misli misli yüksek olacağını belirtmemiz gerekiyor. Ayrıca güvenilirlik konusunda da sizin haklarınızı savunacak hiçbir kaide olmadığını vurgulamalıyız. Yaşayacağınız en ufak bir olumsuzlukta maalesef ki mağdur olan taraf siz olacaksınız.