Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Banka Konut Kredi Faizleri

Banka Konut Kredi Faizleri

Konut kredisi denildiğinde birçok insanın aklına faiz oranları gelmektedir. Kullanılan ev kredisi için ne kadar faiz ödeyeceğini herkes merak etmektedir. Banka konut kredi faizleri doğru zamanda kullanıldığında gayet makul düzeylerde olabilmektedir. Örnek verirsek eğer bir banka konut kredisi kampanyası düzenliyorsa hem vade hem de faiz oranı açısından kabul edilebilir koşullar sunacaktır.

En Düşük Ev Kredisi

Konut kredisi kampanyaları en düşük ev kredisi almanın en etkili yollarındandır. Ev kredisi kampanyalarını takip ederek sizde konut kredisi faizlerini kabul edilebilir düzeyde tutabilirsiniz. Faiz oranlarını düşürmenin bir diğer yolu ise kullanılan konut kredisinin vadesini kısa tutmaktır. Ancak bu her zaman iyi bir seçenek olmayabilir. Çünkü vadeyi kısalttığınızda bankaya geri ödemeniz gereken aylık tutarda artış olacaktır. Bu durum sizi geri ödeme konusunda büyük sıkıntılara düşürebilir. Kullandığınız ev kredisini geri ödeyememeniz halinde büyük problemler yaşayacağınızı göz önünde bulundurarak vade ve faiz oranlarını size en uygun şekilde belirlemelisiniz. Sırf faiz çok daha az olsun diye konut kredisi borcunuzu daha kısa sürede ödemeye çalışırsanız ve bunu başaramazsanız kendinizi problemler yumağı içinde bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Ne Kadar Alabilirim?

Ev kredisini almak için bankanın sizden talep ettiği konut kredisi şartlarını karşılayabiliyorsanız konut kredisi ne kadar alabilirim diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Çekeceğiniz miktarın bankaya sunduğunuz gelir düzeyinizle orantılı olması gerekmektedir. Yaşam standartlarınızın düşmemesi ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz banka tarafından önem arz etmektedir. Bu nedenle gelirinizin hepsinin krediye kesilmesine banka müsaade etmeyecektir. Yüksek bir geliriniz varsa kullanacağınız konut kredisi miktarı doğal olarak yüksek olacaktır. Fakat geliriniz düşükse banka size maaşınıza oranla konut kredisi imkanı sağlayacaktır.