Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Bankalar Kaça Kadar Açık?

Bankalar Kaça Kadar Açık?

Hepimiz zaman zaman yatırım yapmak amacıyla hesap açtırmak ya da ödeme yapmak gibi çeşitli bireysel bankacılık işlemlerimiz için banka şubelerini ziyaret etmekteyiz. Banka mesai saatlerini bilmeden hareket ettiğimizde ise çeşitli sorunlarla karşılaşabilmekteyiz. Bu nedenle banka çalışma saatleri nelerdir veya bankalar kaça kadar açık gibi soruların cevabını bilmemizde fayda bulunmaktadır.

Banka Çalışma Saatleri

Ülkemizde müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye bulunan birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar kendilerine farklı çalışma saatleri belirlemişler ise de genelde banka çalışma saatleri aynı aralıklarda seyretmektedir. Bankalar hafta içi günlerde hizmet veren kurumlardır. Banka çalışma saatleri sabah 08.30 ya da 09.00’da başlamaktadır. Aralıksız olarak saat 12.30’a kadar hizmet veren bankalar bu saatte öğle paydosu için ara vermektedirler. 1 saatlik aradan sonra saat 13.30’da tekrar bankacılık hizmeti verilmeye başlanmaktadır. Peki bankalar kaça kadar açık sorusunun yanıtı nedir diye merak ediyorsanız bu saatin 17.00 ve 17.30 olarak değiştiğini söyleyebiliriz. Ancak banka mesai saatlerinin istisnaları da bulunmaktadır. Yoğun noktalarda bulunan şubelerini mesai saatleri haricinde de açık bırakmayı tercih eden bankalar bulunmaktadır. Bazı banka şubeleri öğle paydoslarında da hizmet verebilmekteyken bazı şubeler de hafta sonları açık olabilmektedir. Bankaların web sitelerinden şube bazlı sorgulama yapılarak ne zaman açık oldukları öğrenilebilmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde banka mesai saatleri dışında da çok sayıda işlemi rahatlıkla yapmak mümkün hale gelmiştir. Bunun için internet bankacılığı ve telefon bankacılığı uygulamalarından faydalanılabilmektedir. Bu nedenle mutlaka banka şubesine gitmenizi gerektirir bir işleminiz yoksa bu kanallardan yararlanabilirsiniz. Bunun dışında ise bankaların ATM’leri en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Tüm banka çalışma saatleri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız sitemizde bulunan “Bankalar-Banka Çalışma Saatleri” başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz. Sitemizde ayrıca her türlü finansal sorularınız yanıtını da bulabilirsiniz. En güncel finansal konular hakkında bilginiz olmasını arzu ediyorsanız sitemizi takip etmeye devam edin!