Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Bankalar Kaçta Açılıyor?

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Eğer banka şubesine giderek gerçekleştirmeniz gereken bir işlem bulunuyorsa bunun için banka çalışma saatlerini göz önüne alarak hareket etmeniz yararınıza olacaktır. Aksi takdirde banka henüz açılmadan gidip beklemek zorunda kalabilir ya da kapanışına çok yakın bir saatte giderek işleminizin tamamlayamadan geri dönmek durumunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşıp mağdur olmak istemiyorsanız bankaların açılış ve kapanış saatleri konusunda bilgi edinmelisiniz.

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Bankaların açılış ve kapanış saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bankalar kaçta açılıyor sorusunun cevabının genel olarak 08.30 ve 09.00 olduğunu söyleyebiliriz. Bu saatlerde çalışmaya başlayan bankalar öğle paydosunu ise 12.30-13.30 arasında 1 saat olarak belirlemiş durumdadır. Banka çalışma saatleri farklılık gösterebileceğinden bankaya gitmeden önce bankaya ait web sitesine giriş yapılarak hangi şubeye gidilecekse o şubenin çalışma saatlerine göz atılmalıdır. Zira bazı bankalar değişik noktalarda bulunan şubelerini öğle saatlerinde de açık bırakabilmekte ve hizmet vermeyi sürdürebilmektedirler. Yoğunluk bulunan bölgelerde ve havaalanı gibi noktalardaki bazı bankalara ait şubeler hafta sonları dahi çalışmayı sürdürebilmektedir.

Bankalar Kaçta Kapanıyor?

Bankalar kaçta kapanıyor sorusunun cevabı da 17.00 ve 17.30 şeklinde değişiklik göstermektedir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı bankaların çeşitli şubeleri daha geç saatlere kadar da hizmet verebilmektedir. Bu yüzden bankaların web sitelerine giriş yaparak şubenin hangi saatler arasında çalıştığını öğrenmeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Banka çalışma saatleri dışındaki zamanlarda ATM’leri kullanarak, telefon bankacılığı aracılığıyla müşteri temsilcileriyle görüşerek ya da internet bankacılığına giriş yapmak yeterli olacaktır. Ancak bu kanallar yoluyla anında işlem gerçekleştiremeyebileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.