Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Bankalar Kaçta Kapanıyor?

Bankalar Kaçta Kapanıyor?

Modern dünyada sık sık bankacılık işlemi yapmayan insan sayısı oldukça azdır. Kimi zaman faturalarımızı ödemek kimi zaman EFT yapmak ya da hesap açtırmak gibi çeşitli işlemler için hepimiz bankaları ziyaret etmekteyiz. Sizin de bankalarda sıklıkla işiniz oluyorsa ve bankaya gittiğinizde bankanın henüz açılmadığını ya da kapanmış olduğunu görmek istemiyorsanız banka çalışma saatleri hakkında bilgi edinmeniz yerinde olacaktır. Yazımızın devamında bankalar kaçta açılıyor ve bankalar kaçta kapanıyor gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Banka Çalışma Saatleri

Bankalar müşterilerine en iyi hizmeti verme amacıyla bulundukları bölgelerin şartlarına göre çalışma saatleri belirlemeye çalışmaktadır. Şimdi öncelikle bankalar kaçta açılıyor sorusunun yanıtını verelim. Bankalar genellikle hafta içi sabah 08.30 ve 09.00 saatlerinde çalışmaya başlamakta ve bu çalışmalarını öğlen 12.30’a kadar sürdürmektedirler. Öğle paydosu 1 saat olup öğleden sonra 13.30’da bankalar tekrar çalışmaya başlamaktadır. Bankalar kaçta kapanıyor sorusunun cevabını ise 17.00-17.30 olarak verebiliriz.

Bazı bankalar çok yoğunluk olan havaalanı ve alışveriş merkezi gibi yerlerde bulunan şubelerini öğle saatlerinde de açık bırakmakta ve hizmet vermeye devam etmektedir. Hatta bazı şubelerin Cumartesi ve Pazar günleri çalıştığına da şahit olabilirsiniz. Banka çalışma saatleri hakkında detaylı bilgi almak için gideceğiniz bankanın internet sitesine giriş yapabilir ve hangi şubelerin öğle paydosları ve hafta sonlarında da çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Mesai saatleri dışında işlem yapmak istiyorsanız ATM’leri kullanabilir ya da bankaların telefon bankalığı hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Özellikle internet şubelerini kullanarak pek çok işlemi 24 saat boyunca gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bankalar kaçta kapanıyor, bankalardan hangi saatlerde EFT yapabilirim ve benzeri birçok sorunuzun cevabını sitemizde yer alan kategori başlıklarını inceleyerek bulabilirsiniz.