Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Bankalar Ne Zaman Açılır?

Bankalar Ne Zaman Açılır?

Gerek EFT yapmak gerek hesap açtırmak ve gerekse de fatura ödemek gibi çeşitli işlemler için hemen hemen herkesin yolu bankalara düşmektedir. Bankaya vakitsiz giderek beklemek zorunda kalmamak ya da geç giderek işleminizin yarım kalmasından kaçınmak için banka çalışma saatleri hakkında bilgi edinmeniz yararınıza olacaktır.

Bankalar Ne Zaman Açılır?

Her bankanın açılış ve kapanış saatleri farklılık göstermekle birlikte ülke genelinde bankalar ne zaman açılır sorusunun cevabının sabah 08.30 ya da 09.00 olduğunu söylemek mümkündür. Bankalar bu saatlerde işlem yapmaya başlayıp öğle paydosunun başlangıç saati olan 12.30’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir. 1 saat süren öğle molasının ardından ise 13.30’da bankalar tekrar açılmakta ve işlem yapmaya başlamaktadır. Ancak bazı bankaların yoğun noktalarda bulunan şubeleri için aynı banka çalışma saatleri geçerli değildir. Bu şubeler gerek hafta içi geç saatlere kadar gerekse de hafta sonları hizmet vermeyi sürdürebilmektedirler. İşlem yapmayı düşündüğünüz bankanın web sitesini ziyaret ederek sorgu yapabilir ve hangi şubenin hangi saat aralıklarında hizmet verdiğini öğrenebilirsiniz.

Bankalar Kaçta Kapanıyor?

Akşam 17.00 veya 17.30 saatlerini bankalar kaçta kapanıyor sorusunun cevabı olarak verebiliriz. Bankanızın saat kaça kadar açık olduğunu bilerek bu doğrultuda hareket etmeniz yapacağınız işlemleri daha rahat bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Günümüzde teknolojinin sağladığı kolaylıklarla gerek telefon bankacılığını gerekse de internet bankacılığını kullanarak bankacılık işlemlerini yapmak mümkün olmaktadır. Dilerseniz bankanızın ATM’lerini de kullanarak pek çok işleminizi yapmanız mümkün.