Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Bankalar Ne Zaman Açılıyor?

Bankalar Ne Zaman Açılıyor?

Bankalar para ihtiyacı duyan, yatırım ya da birikim yapmak isteyen ve bunlar dışında bankalar aracılığıyla gerçekleştirilen birçok işlemi hayata geçirmek isteyen insanlara hizmet sunarak hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde kamusal sermayeli mevduat bankaları, özel sermayeli mevduat bankaları, yabancı sermayeli bankalar, kamusal sermayeli kalkınma ve yatırım bankaları ile özel ve yabancı sermayeli kalkınma ve yatırım bankaları bulunmaktadır. Bu bankaların şubelerine işlem yapmak için gitmeyi düşünenlerin cevabını öğrenmek istediği sorular arasında bankalar kaçta açılıyor ve banka çalışma saatleri nelerdir gibi sorular gelmektedir. Yazımızın devamını okuyarak bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Ülkemizdeki banka şubeleri hafta içi günlerde hizmet vermektedirler. Tüm bankalar aynı saat aralığında hizmet vermemekle birlikte mesai saatleri birbirine yakındır. Bankalar ne zaman açılıyor sorusunun yanıtını sabah 08.30 ya da 09.00 olarak verebiliriz. Öğle paydosu ise genellikle 12.30- 13.30 arasında verilmekle birlikte bazı bankalar 12.00- 13.00 arasında ara vermektedir. Banka çalışma saatleri akşamları 17.00 veya 17.30’da sona ermektedir.

Teknolojinin sağladığı imkanlarla birçok işlemi banka şubelerine gitmeden yapmak mümkün hale gelmiştir. Bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına 7 gün 24 saat boyunca cevap verebilmek için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı gibi kanallar geliştirmişlerdir. Bu kanalların yanı sıra bankaların ATM’lerini kullanarak da yapılabilecek pek çok bankacılık işlemi bulunmaktadır. Eğer yapmanız gereken işlem için mutlaka banka şubelerine gitmeniz gerekiyorsa banka çalışma saatleri içerisinde hareket etmeniz gerekmektedir.