Anasayfa / Bankalar / Banka Çalışma Saatleri / Bankalar Saat Kaçta Açılıyor?

Bankalar Saat Kaçta Açılıyor?

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının son yıllarda yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok işimizi olduğu gibi bankacılık işlemlerimizi de internet üzerinden halleder olduk. Ancak halen bazı işlemler var ki mutlaka bankaya gidilerek yapılması gerekiyor. Bu tür işlemleri vakit kaybetmeksizin yapabilmek içinse banka çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmak ve bankalar kaçta açılıyor gibi soruların cevabını biliyor olmak önem taşıyor. Ülkemizde hizmet veren çok sayıda banka bulunuyor. Peki bu bankalar saat kaçta açılıyor ve saat kaça kadar hizmet vermeye devam ediyor? İşte bu soruların cevabı.

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Banka çalışma saatleri sabit olmamakla birlikte birçok banka sabahları 08.30 ya da 09.00 da açılış işlemlerini gerçekleştirerek müşterilerine hizmet sunmaya başlıyor. Bu hizmetler öğle paydosunun başlangıç saati olan 12.30’a kadar devam ediyor. Öğle paydosu 1 saat sürdükten sonra 13.30’da bankalar tekrar çalışmaya başlıyor. Banka kapanış saatleri ise 17.00 ya da 17.30 olarak değişiklik gösteriyor. Ancak bu durumun istisnaları da mevcut. Kimi bankalar hava limanları ya da büyük alışveriş merkezleri gibi yoğunluğun çok fazla olduğu noktalardaki şubelerinde öğle saatlerinde hizmet verebildiği gibi akşamın ilerleyen saatlerine kadar da bu hizmetlerini sürdürebiliyor. Hafta sonları hizmet veren şubeleri bulanan bankalar da mevcut. Bu nedenle işlem yapacağınız şubenin çalışma saatlerinden emin olmak için öncelikle bankanızın sitesine girerek sorgulama yapmanız yerinde olacaktır.

Banka çalışma saatleri dışında işlem yapmanız gerektiğinde ise telefon bankacılığı ve internet bankacılığından yararlanabilirsiniz. Bankanıza ait ATM’lerden de yapabileceğiniz işlemler bulunmaktadır. Yine bankanızın web sitesine giriş yaparak internet ya da telefon bankacılığı üzerinden hangi işlemleri gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Konuyu kısaca özetleyecek olursak bankalar saat kaçta açılıyor sorusunun cevabını 08.30 veya 09.00 olarak verebiliriz. Bu saatlerde bankanızda hazır bulunmanız halinde işlemlerinizi sıra beklemeye gerek kalmaksızın halletmenin keyfini çıkarabilirsiniz.