Anasayfa / Bankalar / Bankaların Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Bankaların Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Ülkemizdeki bankalar müşterilerinin çeşitli gereksinimlerini karşılamak amacıyla pek çok hizmet vermektedir. Özellikle bir bankanın maaş müşterisi olunması durumunda çok daha özel avantajlardan ve kampanyalardan yararlanmak mümkün olmaktadır. Bir bankanın maaş müşterisi olunması durumunda bireysel kredi çekileceği zaman diğer müşterilerden talep edilen gelir belgesi ve çeşitli evraklar maaş müşterilerinden talep edilmemektedir. Ayrıca maaş müşterileri daha düşük faiz oranlarına sahip konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi de kullanabilmektedir.

Bir bankanın maaş müşterisi olduğunuzda o bankaya işlem yapmaya gittiğinizde sıra beklemenize de gerek bulunmamaktadır. Gişelerden yapacağınız para yatırma ve çekme, EFT ve havale gibi işlemler için maaş kartınızı okutabilir ve böylece ilk sıralarda kendinize yer bulabilirsiniz. Banka şubelerinde bulunan sıra alma cihazları kullanılarak ön sırayı almayı başarabilirsiniz. Ayrıca kredi başvurusu yaptığınızda da başvurunuz en kısa sürede değerlendirilecek ve büyük ihtimalle olumlu olarak sonuçlanacaktır.

Bankalar bilhassa sabit gelire sahip ve kredi notu yüksek olan müşterilerine tereddüde kapılmadan kredi tahsis edebilmektedir. Maaş müşterileri düşük faiz oranlarıyla konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi alabilmekte ve bu kredileri alırken genellikle hiçbir belge sunmaları gerekmemektedir. Pek çok banka bu konuda adeta birbiriyle yarış eder durumdadır.

Maaş müşterileri banka şubelerinde özel yetkililerle görüşme imkanı da yakalamakta ve diledikleri zaman banka ile iletişime geçebilmektedir. Hesap işletim ücreti muafiyetinden faydalanmak da maaş müşterilerinin bir diğer avantajıdır.