Anasayfa / Bankalar / Bankamatikten Döviz Çekilebilir Mi?

Bankamatikten Döviz Çekilebilir Mi?

Ülkemizde bulunan bankamatiklerin tamamına yakını sadece TL çekimine izin veriyor. Bu da dolar ve euro üzerinden işlem yapan kişilerin işini zorlaştırıyor. Bankalarda günün her saati yoğunluk olması sebebi ile bankamatiklerden dolar, euro gibi döviz çekmek isteyenlerin aklına da ” bankamatikten döviz çekmek mümkün mü ” sorusu takılıyor.

Bankamatikten Döviz Çekimine İzin Veren Bankalar Var Mı?

Her ne kadar bir çok banka sadece TL çekim işlemi yapsa da döviz çekimi yapabileceğiniz bankamatikler de mümkün. Ancak bunlardan da dolar, euro gibi global döviz türlerini çekebiliyorsunuz. Bankamatikten döviz çeken bankaları sizler için inceledik.

  • Teb Bankamatikleri Döviz Çekimine Olanak Sağlıyor

Teb bankası döviz çekimi konusunda en büyük olanakları sağlayan banka olarak dikkat çekiyor. Teb bankası döviz hesabınız varsa ve bu hesap bankamatik kartınıza tanımlıysa döviz çekim işlemini yapabilirsiniz. Bankamatik kartınızı tanımlama işlemini ise hem şubelerden hem de internet bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz.

  • Hsbc Bank Dolar — Euro — Sterlin Çekimi

Tüm HSBC bankamatikleri döviz çekimine izin vermemektedir. Ancak TL/£/€ işaretleri bulunan bankamatiklerden günlük tl limitinize karşılık gelen miktarda döviz çekebilirsiniz.

  • Vakıfbank Döviz Çekimi

Vakıfbank’da döviz çekimine izin veren bankalar arasında bulunuyor. Bankanın belirlediği minimum çekim 50 dolar/euro iken maksimum çekim miktarı ise 1000 dolar/euro.

  • Garanti Bankamatiklerden Döviz Çekimi

Garanti Bankası turist yoğunluğu yüksek olan bölgelerdeki atm leri aracılığıyla döviz çekim imkanı sunuyor. Havaalanları, Beşiktaş — Kadıköy gibi turistik bölgeler döviz çekebileceğiniz konumlar.