Anasayfa / Genel / Bankamatikten Kartsız Para Nasıl Çekilir?

Bankamatikten Kartsız Para Nasıl Çekilir?

Çeşitli nedenlerden dolayı yanında kartı bulunmayan insanlar bankamatikten kartsız para nasıl çekilir merak etmektedirler. Sizde bankamatikten kartsız şekilde para çekmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiş durumda. Artık neredeyse herkesin cebinde en az birkaç tane kredi kartı bulunuyor. Fakat bazen kartsız para çekme işlemi yapılması gerekebilmektedir. Cüzdanını ev ya da iş yerine unutanlar veya şifreyi yanlış şekilde üç defa girdiği için kartını alamayanların gereksinim duyduğu parayı temin edebilmesi için kartsız para çekme yöntemini bilmesi gerekmektedir. Bankamatikler güvenliği sağlama adına 3 defa yanlış şifre girildiğinde kartı geri vermemektedir. Sizde dalgınlık sonucu şifrenizi yanlış girdiyseniz ve kartınız bankamatikte kaldıysa ve hala para çekmeye gereksiniminiz varsa kartsız şekilde para çekmek yöntemine başvurabilirsiniz. Kartsız işlem yapabilmeniz için bankamatiğe gitmeniz yeterli olacaktır. Mobil bankacılık uygulamasını kullanarak sizde para ihtiyacınızı kartınız olmadan karşılayabilirsiniz. Tabi bunu yapabilmeniz için internet şifrenizin olması gerekmektedir. Bankanızdan internet şifresi talep ederek hemen internet şifrenizi almalısınız. Kartınızın yanında olmadığı durumlarda internet şifresi sizi çok fazla gerekecektir. Mobil Bankacılık uygulamasını kullanarak bankamatiklerden kartsız şekilde para çekmeyi istiyorsanız internet şifresini bir an önce almanız önemlidir.

Mobil Bankacılık uygulamasını kullanarak bankamatiklerden para çeken çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bankanızın Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yaparak QR kod ile para çekme seçeneğini işaretlemeli ve ardından bankamatikte giriş — para çekme — kartsız para çekme — QR kod ile para çekme seçeneğini tıklamalısınız. Bu işlemleri yapmanızı ardından ATM ekranında QR kodu göreceksiniz. Telefonunuzun kamerası ile bu kodu okuttuğunuz an paranızı ATM’den alabilirsiniz. Kartsız para çekmek gerektiğinde sizde akıllı telefonunuzdan istifade ederek Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapabilir ve QR kod ile istediğiniz nakt parayı ATM’den alabilirsiniz. İnternet şifreniz veya akıllı telefonunuz yoksa böyle durumlarda bir akrabanızın yada arkadaşınızın hesabına paranızı aktarabilir ve bu yöntemle de paranızı çekebilirsiniz. Ancak bu oldukça uzun bir işlemdir. Yine de çok zor zamanlarda bu seçeneği de kullanabilir ve nakit gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. Paranızı aktarmak istediğiniz kişinin IBAN veya hesap numarasını almanızın ardından bankanızın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede EFT veya havale yapmak istediğinizi belirtmeli ve aktarmak istediğiniz tutarla birlikte hesap ya da IBAN numarasını vermelisiniz. Bu işlemlerin ardından müşteri temsilcisi isteğiniz doğrultusunda para transferini çabuk bir şekilde gerçekleştirecektir.

Kartsız nasıl para çekilir konusunu sizler için ele aldık. Sizde bu adımları atarak kart kullanmadan para çekimi gerçekleştirebilirsiniz.