Anasayfa / EFT / Bayramda EFT İşlemi Yapılır Mı?

Bayramda EFT İşlemi Yapılır Mı?

Para transferlerinde en çok kullanılan yollardan bir tanesi de EFT işlemidir. EFT sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde para aktarımı yapılması mümkündür. Bankacılık sektöründe yaşanan gelişmeler EFT işlemlerinin de çok daha sağlıklı olmasında büyük rol oynamaktadır. Dakikalar içerisinde cep telefonu ya da bilgisayarınızdan EFT işleminizi gerçekleştirebilir ve para transferinizi tamamlayabilirsiniz. Şubeye bile gitmenize gerek kalmadan EFT yapmanın rahatlığını sizde yaşayabilirsiniz. EFT işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu gerçekleştirdiğiniz işlemin bankanızın belirlemiş olduğu EFT saatleri içinde olmasıdır. Eğer bankanız sabah 08.00 ila akşam 17.00 arası EFT gerçekleştiriyorsa sizde bu zaman aralığına uygun şekilde davranmalısınız. Akşam 17.00’den sonra yapacağınız EFT işlemi takip eden iş gününe bırakılacaktır. Bu durum hafta sonu ve resmi tatillerde de geçerlidir. EFT işlemlerinizin aksamasını istemiyorsanız sizde bankanızın belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde EFT yapmalısınız.

Bayramda EFT Yapılır Mı?

Neredeyse her bayram sorular bayramda EFT yapılır mı sorusunun yanıtını merak edenlerin sayısı oldukça fazladır. Bayramda EFT işlemi yapıldığında işlemin onaylanması yine ilk iş gününe bırakılmaktadır. Bu nedenle EFT işlemlerinizi bayram öncesinde gerçekleştirirseniz para transferlerinizin sorunsuz bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Hafta sonları, resmi tatiller ve bayramlarda EFT işlemi yapılabilmektedir. Ancak yapılan işlem bankalar tarafından hemen onaylanmamaktadır. Onaylanması bankanın ilk iş gününde gerçekleştiği için sizde adımlarınızı buna göre atmaya özen göstermelisiniz.

Sizler için bayramda EFT yapılır mı konusunu ele aldık. EFT saatleriyle alakalı bilgi edinmek için sizde bankaların EFT saatlerinin bulunduğu EFT Saatleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.