Anasayfa / Yatırım / Bitcoin Yatırımı Mantıklı Mı?

Bitcoin Yatırımı Mantıklı Mı?

Yatırım alışkanlıkları da teknoloji ile birlikte değişiklik kazanmaya başladı. Ev almak, arsa almak, ofis almak, döviz almak gibi yatırımlar yerine dijital Dünya’nın parlayan yıldızları ile yatırım yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dijital para birimi olarak nam salan Bitcoin, Dünya üzerinde yatırımcısına en çok para kazandıran yatırım araçları sıralamasında başı çekiyor. Hal böyle olunca da ülkemizde de Bitcoin konusunda kapsamlı araştırmalar başladı.

Bitcoin Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bitcoin web dünyasında kullanılmak üzere üretilmiş sanal bir para birimidir. Herhangi bir merkezi bulunmayan Bitcoin Japon bir web uzmanı tarafından bulunarak piyasada kullanılmaya başlamıştır. Öncelerde sadece internet üzerinden alışverişlerde kullanılan Bitcoin günümüzde bir çok ülkenin resmi olarak tanıdığı, Dünya üzerinde hemen hemen her yerde nakite dönüştürülebilen bir yatırım aracı haline gelmiştir. İlk çıktığı zamandan bu yana Bitcoin’in her yıl değerini katlaması ise yatırım yapmak isteyenlerde büyük heyecan uyandırmaktadır.

Bitcoin Yatırımlarını Nasıl Yapabilirim?

Bitcoin yatırımı yapmak isteyenler için tavsiyemiz Bitcoin borsalarını kullanmalarıdır. Ülkemizde Koinim, Btcturk, Paribu, Bitkapital gibi siteler Bitcoin borsası olarak güvenle hizmet vermektedir. Bu web siteleri aracılığıyla nakit paranız ile Bitcoin alabilirsiniz. Bitcoin alırken dikkatli olmanızda fayda var. Kendisini Bitcoin borsası olarak tanıtan ve müşterilerden para aldıktan sonra geri ödeme yapmayan bir çok web sitesi bulunmaktadır. Güvenle yatırım gerçekleştirmek isteyenler işlem hacmi yüksek ve sektörde marka haline gelmiş yukarıdaki 4 Bitcoin borsasını kullanabilirler. Bu web siteleri aynı zamanda 1 gün içerisinde bitcoinlerinizi nakite çevirmektedir. Herhangi bir banka hesabı tanımlayarak yatırımlarınızı anında nakite dönüşterebilirsiniz. Bitcoin‘i alıp beklemek yerine gün içerisinde fiyat değişikliklerini izleyerek al-sat yaparak kısa vadede büyük kazançlar elde edebilirsiniz.