Anasayfa / Kredi Kartı / Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Gerek sağladıkları taksitli alışveriş olanakları gerekse nakit ihtiyacı doğduğunda taksitli nakit para çekimine imkan tanımaları kredi kartlarının bu derece popüler olmasının arkasındaki sebepler olarak sayılabilir. Ancak sizde çevrenizde kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan insanlarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Belki böyle bir sorunu sizde yaşıyor olabilirsiniz. Eğer kredi kartınızla yaptığınız harcamalarda ipin ucunu kaçırdığınızı fark ediyor ve buna nasıl bir çözüm bulabilirim diye düşünüyorsanız bloke teminatlı kredi kartı hakkında bilgi edinmenizin zamanı gelmiş demektir. Bloke teminatlı kredi kartı ve teminatlı kredi kartı veren bankalar hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler bu yazımızda yer alıyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Çalışma Sistemi

Bloke teminatlı kredi kartının nasıl bir işleyiş sistemi olduğu konusuna geçmeden önce bu kartın ne olduğuna dair kısa bir bilgi paylaşalım. Bloke teminatlı kredi kartı diğer kullanımı açısından diğer kredi kartlarından bir farkı olmayan, taksitli nakit alışverişine ve puan biriktirmeye imkan sağlayan bir kredi kartıdır. Diğer kredi kartlarında olduğu gibi bloke teminatlı kredi kartında da yıllık kart ücreti ödenmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Bu kartı çıkartabilmek için bloke teminatlı kredi kartı veren bankalardan birine müracaat etmeniz ve vadeli bir mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir. Banka sizin talebinize bağlı olarak 1 yıla kadar uzayabilen vade ile mevduat hesabını açtıktan sonra hesabınızda bulunan paranın yarısı oranında limite sahip bir kredi kartını size tahsis edecektir. Kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yaparsanız hesabınızda bulunan para da değerlenecektir. Kart ödemenizi yapmadığınız taktirde banka bu parayı mevduat hesabınızdaki paradan çekecektir.

Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı yeni yaygınlaşmaya başladığı için tüm bankalar tarafından verilen bir kart değildir. Eğer böyle bir kartınız olsun istiyorsanız bankaların müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve böylece bloke teminatlı kredi kartı veren bankaları tespit ederek şartları size en uygun olana başvurabilirsiniz. Diğer kredi kartlarının aksine bloke teminatlı kredi kartı internet şubesi ya da telefon bankacılığı ile başvurusu yapılabilen bir kart değildir. Bu kartı çıkartabilmek için mutlaka banka şubesine gitmek gerekmektedir.