Anasayfa / Bankalar / DenizBank Deniz Hesap Nedir?

DenizBank Deniz Hesap Nedir?

Para biriktirmek istiyorsunuz ama elinizde para tutmak zor olduğu için bunu başaramıyor musunuz? Bazen cüzdanımızdaki paranın ne denli hızlı bittiğini anlayamıyoruz. Para harcıyor olmanın verdiği hazza yeniliyor olmamızda para biriktirmemizi zorlaştıran bir durumdur. Kumbara ile para biriktirmek ise çok geçmişte kalmış bir yöntemdir. Banka hesapları ise paramızı daha tutarlı harcamak için bize sunulmuş bir kumbara fırsatıdır. Denizbank Deniz Hesap ise paramızı cüzdanımızda değil hesabımızda güvende tutmayı sunmaktadır. Hesabımızda paramızı biriktirmemizin yanı sıra vadeli hesap standardında faiz ile paramızın çoğalmasını da sağlamaktadır. Peki nedir bu Deniz Hesap?

Denizbank Deniz Hesap

Vadeli hesap gibi hesabınızdaki paranın faizlenmesini sağlayan Deniz Hesap, açıldığı ilk ay tanışma faizi vermektedir. Tanışma faizi olarak belirlenen ilk 30 günlük kısmın faizi %11,25’tir. Sonraki aylar için bu faiz oranı %9,10 olarak belirlenmiştir. İlk 30 günlük süreçten sonra ise sabit faiz oranı ile hizmet alabilirsiniz. Dilediğiniz anda hesabınızdan para çekebilir veya hesabınıza para ekleyebilirsiniz. Bu durum size faiz oranında kayıp yaşatmamaktadır. Deniz hesabınızdan havale, EFT ve virman işlemleri de yapabilirsiniz. Hesabınızda hiç para kalmadığı durumlarda hesabınız kapatılmaz. Ancak 90 gün boyunca hiçbir hareket görülmez ise hesabınız otomatik olarak kapatılır.

Deniz Hesap Kullanım Şartları

Denizbank Deniz Hesap, 18 yaşını doldurmuş her bireyin faydalanabileceği bir hizmettir. İlk giriş şartı olarak hesap açılışında hesabınıza en az 1.000 TL yatırmanız gerekmektedir. Hesabınızda hiç para kalmadığı durumlarda ise hesabınız kapatılmamaktadır. Ancak hesap hizmetine devam etmek için 90 gün içerisinde işlem yapma şartı vardır. Eğer belirtilen süre içerisinde herhangi bir işlem söz konusu olmaz ise hesabınız otomatik olarak kapatılmaktadır.

Denizbank hizmetleri Deniz Hesap ile sınırlı değildir. Denizbank araç kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi pek çok alanda da müşterilerine yardımcı olmaktadır. Sizde finansal sorunlarınızın çözümü ya da bankacılık işlemleriniz için Denizbank’ın ayrıcalıklarla dolu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.