Anasayfa / Bankalar / DenizBank Kredi Risk Raporu

DenizBank Kredi Risk Raporu

Acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde misiniz? Kredi almak gereksinim duyduğunuz parayı bulabileceğiniz yollardan bir tanesidir. Kredi başvurusu yapmadan önce izlenecek yollardan biride kredi risk raporu çıkarmaktır. Risk raporunuzun değerlendirilmesi sonucu ile ortaya çıkan kredi notunuz, sizin ne kadar kredi çekebileceğinizi ve hangi hizmetlerden faydalanabileceğinizi belirler. DenizBank kredi risk raporu hangi bankanın müşterisi olursanız olun bir internet sitesi kadar uzağınızda bulunmakta. Peki kredi risk raporu nedir ve kredi risk raporu nasıl öğrenilir?

Kredi Risk Raporu Nedir?

Kredi risk raporu, kredi çekmek istediğiniz bankaların sizin daha önce kullandığınız veya kullanmakta olduğunuz kredi kartlarınızdaki ya da kredilerdeki ödeme tablolarını inceleyen bir rapordur. 2013 yılında yapılan düzenleme ile adınıza olan faturalarınızda risk raporu kapsamına girmiştir. Kredi raporunuzun yüksek veya düşük olması faydalanabileceğiniz kredi hizmetlerinin ölçüsünü belirler. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından tutulan bu rapor istenildiği takdirde ihtiyaç duyulan kurumlara veya kişilere bir fiyat karşılığında verilmektedir.

Kredi Risk Raporunu Nereden Edinebiliriz?

Denizbank kredi risk raporu konusunda da hizmet vermektedir. Denizbank müşterisi değilseniz bile Denizbank Kredi Risk Raporu hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Denizbank internet bankacılığı sitesinden Krediler bölümüne girerek ücretsiz olarak Findeks kredi notu bölümünden ne durumda olduğunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Elinize geçen raporun bir bölümü kredi notu ortalamanızı içermektedir. Denizbank şubelerinden de ücretsiz olarak bu hizmeti almanız mümkün.

Kredi risk raporu üzerinde hassasiyet ile durulması gereken konular arasındadır. Sizde kredi risk raporunuzu öğrenmeli ve olumsuz durumda olması halinde gereken adımları atarak daha iyi seviyelere gelmesi için çaba sarf etmelisiniz.

Denizbank’ın sağladığı çok sayıda hizmet bulunmaktadır. Denizbank Garantör Sigorta ve Denizbank Business Card gibi çeşitli konularda bilgiler edinmek için sitemizdeki içeriklere göz atmanız yeterli. Denizbank’ın sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ve üst düzey kalite anlayışı sizi de fazlası ile memnun edebilir.