Anasayfa / Kredi Kartı / Denizbank Peşine Taksit

Denizbank Peşine Taksit

Kredi kartı ile peşin olarak yapılan işlemlerin sonradan taksitlendirilmesi pek çok banka tarafından müşterilerine sunulan bir hizmettir. Denizbank’ta bu bankalar arasında yer almaktadır. Eğer Denizbank kredi kartınız varsa ve kredi kartı borcu taksitlendirme yoluna gitmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Denizbank Peşine Taksit İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartınızı kullanarak peşin bir alışveriş yaptığınızı ya da nakit avans çektiğinizi düşünelim. Eğer bu alışverişi ya da çektiğiniz nakit avansı sonradan taksitlendirmeye karar verdiyseniz Denizbank İnternet Bankacılığı’nı kullanarak ya da 444 0 800 numaralı Denizbank İletişim Merkezi’ni arayarak bu işlemlerinizi rahatlıkla taksitlendirebilirsiniz.

Denizbank peşine taksit işleminin uygulanabilmesi için kredi kartı hesap özetinin kesilmemiş olması gerekmektedir. Yaptığınız peşin bir alışveriş ya da nakit çekim işlemi için hesap özeti kesilmiş durumda ise Denizbank peşine taksit işlemi gerçekleştirilememektedir.

Kredi kartı taksitlendirme işlemi kredi kartından yapılan alışverişlerin veya nakit harcamaların sonradan taksitlendirilmesi anlamına gelmektedir. Taksitli alışveriş yaptıysanız ya da alışverişinizi yurt dışında gerçekleştirdiyseniz kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapılmayacaktır. Akaryakıt, gıda ve yemek gibi harcamalar ile bahis ve kumarhane gibi harcamalarda da kredi kartı taksitlendirme işlemi uygulanmamaktadır.

Denizbank peşine taksit işlemi elektronik eşya ve bilgisayar için yapılan harcamalarda en fazla 6 ay, kuyumla ilgili harcamalarda en fazla 4 ay ve havayolları, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler gibi harcamalarda ise en fazla 9 ay olarak gerçekleştirilmektedir.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi için tutar veya işlem sınırı yoktur. Tüm işlemler kredi kartında gecikme ya da limit aşımı yoksa uygun dönem içinde taksitlendirilmektedir.

Dilerseniz 444 0 800 numaralı telefondan AçıkDeniz Telefon Bankacılığı’nı arayabilir ve Denizbank peşine taksit işlemlerinizin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.