Anasayfa / Bankalar / DenizBank Tarımsal İşletme Kredileri

DenizBank Tarımsal İşletme Kredileri

DenizBank üreticilerin tarımsal faaliyetleri ile ilgili girdi temini ve tarımsal üretime yönelik gereksinim duydukları finansman desteğini sağlayacak tarımsal işletme kredisi ürünleri ile dikkat çekmektedir. Bu krediler gübre, tohum, fide, çapalama, sulama, akaryakıt, yem ve ilaç gibi her türlü tarımsal girdinin sağlanması için tahsis edilmektedir. DenizBank Tarımsal İşletme Kredisi ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

1-Üretici Kart

DenizBank Üretici Kart, üreticilerin tarımsal gereksinimlerine ve nakit akışlarına uygun olarak tarımsal işletme kredisi sağlayan, ülkemizde ve dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan bir karttır. Çiftçiye tanımlanan kredi limiti Üretici Kart’a yüklenmekte ve bu sayede çiftçiler ihtiyaçlarını bu kartla giderebilmektedir. Üretici Kart, kredi kartından farklı pek çok özellik taşımaktadır. DenizBank Üretici Kart’ın en çok dikkat çeken özelliği yılda bir kez ödemeli olmasıdır. Ödeme vadesi ise tamamen çiftçinin hasat zamanına göre belirlenmektedir.

2-Rotatif Kredi

Eğer tarımsal işletmenizin kısa vadeli finansman gereksinimlerini karşılamaya yönelik faizleri ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir tahsil edilebilen bir kredi ürünü arıyorsanız DenizBank Rotatif Kredi tam size göre. Bu kredi ürününü kullanmanız halinde dilediğiniz zaman kısmen ya da tamamen krediyi kapatmanız mümkündür.

3-Taksitli Tarımsal İhtiyaç Kredisi

Taksitli Tarımsal İhtiyaç Kredisi ile çiftçi DenizBank müşterilerinin diğer tarımsal faaliyetleri için gereksinim duydukları finansman ihtiyaçlarının gelir akışlarına uygun bir ödeme planı kapsamında karşılanması hedeflenmektedir.

4-Düğün Dernek Kredisi

“Altın Hesabı” hediyeli “Düğün Dernek Kredisi” ile DenizBank , çiftçi müşterilerinin tarımsal faaliyetleri yanında sosyal hayatlarına da değer katmaktadır. Bu kredi ürünü ile düğün hazırlıklarında yılda 1 ödeme ve 36 ay vadeye kadar kredi tahsis edilebilmektedir. Ayrıca Düğün Dernek Kredisi kullanan çiftçilere 200 TL’ye varan Altın Hesap da hediye edilmektedir.

5-Sözleşmeli Üretim Kredisi

DenizBank Sözleşmeli Üretim Kredisi, üreticiden direkt ürün alımı yapan firmalar ile ürünü yetiştirerek temin edecek olan üretici arasında yapılan sözleşmeye dayalı bir kredi ürünüdür. Bu sayede üreticiler tarımsal girdi ve ihtiyaçlarını karşılarken, kredinin geri ödemesini ise ürün bedeli ile yapmaktadır. Üretimle ilgili teknik hizmetleri vermek ve ürünü almayı garanti etmek suretiyle, üreticilerin işletmesinden ve işgücünden faydalanarak, düzenlenen sözleşmelere istinaden satın alma taahhüdü ile yaptırdıkları tarımsal üretimin finansmanına yönelik olarak kredi, doğrudan üreticiye ya da firmaya açılabilmektedir.

Tarımsal İşletme Kredileri Ödeme Seçenekleri

DenizBank Tarımsal İşletme Kredisi ürünleri için farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Rotatif kredilerde ara ödemeler yaparak ana para ve/veya faiz ödemelerinizi gerçekleştirebilir, Taksitli Tarımsal İhtiyaç Kredisi’nde ise tercihinize göre eşit taksitli veya esnek ödeme imkanından faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için 444 6 800 nolu DenizBank Tarım Hattı’nı arayabilir ya da Tarım Bankacılığı hizmeti sunan DenizBank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Şekerbank Tarımsal İşletme Kredileri