Anasayfa / Krediler / Devlet Destekli İş Kurma Kredisi

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi

Günümüzde girişimcilik son derece yoğun bir arz talep döngüsüne sahip olduğundan devlet desteği gündeme oturuyor. Bunun arkasında olan Türkiye Cumhuriyeti devleti ise Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışmalarıyla beraber devlet destekli iş yeri kurma kredisi vermeye başlamıştır. Tüm krediler yeni ve mevcut kobiler için KOSGEB tarafından dağıtılmaktadır.

KOSGEB başvuruları bir eğitim döneminin ardından faal olarak alacağınız belgeler neticesinde çıkmaktadır. Kredi talebinde bulunan özellikle genç girişimcilerin önünün açıldığı ise istatistiklerle ortaya çıkmıştır. 18 yaşını doldurduktan sonra kendi iş yerini açarak ekonomiye katkı sağlamak isteyen girişimciler için 50.000 TL hibe kredi verilmektedir.

Devlet Destekli KOSGEB İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli iş yeri kurma kredisi başvuruları 2017 yılında da devam ederken bu aşamada 50 bin TL krediye geri ödemesiz sahip olabilirsiniz. Ek olarak işletmenizin ölçeğine bağlı olarak alacağınız eğitimler sonucunda 100.000 TL sıfır faizli kredi imkânı yine devlet tarafından sağlanmaktadır. İş yerini açmak, iş yerinizin tüm giderlerini fatura etmek ve çarkınızı döndürmek için bu muazzam fırsattan yararlanabilirsiniz.

Öncelikli olarak KOSGEB başvurunuzu resmi internet sitesinden yaptıktan sonra her şehirde belirli aralıklarla uygulanan eğitim programlarına katılmak durumundasınız. Bu eğitim programı vasıtasıyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi belgesi alacak, sonrasında ise iş yeriniz için bir proje hazırlayarak profesyonel anlamda KOSGEB başvurunuza ekleyeceksiniz.

KOSGEB Kredisi İçin Nereye Başvurmalıyım?

KOSGEB iş yeri kurma kredisi başvuruları yalnızca resmi site üzerinden yapılmaktadır. Kendinize ait belge taleplerini yerine getirip eğitimleri tamamladıktan sonra kabul görecek bir iş yeri projesi hazırlamak durumundasınız. Aksi halde bu krediye hak kazananlardan birisi olamayabilirsiniz. Her yerde olan ve girişimcilikten çok hazır bir sistemi kullanmaya yönelik projelerin çok fazla şansı olmadığını söyleyebiliriz.

Kendi iş hayalinizi gerçekleştirmek ve bunu profesyonel anlamda 50.000 TL hibe kredi, 100.000 TL faizsiz krediyle yapabilmek sizin elinizde. Başvurunuzun sonucunu girişimcilik belgenizi uygulamalı eğitimin ardından aldığınızda öğreneceksiniz. Bu sonuçta projenizin en önemli faktör olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Totalde 150.000 TL kredi imkânını devlet destekli iş kurma kredisi kapsamında alabilir, en az 50 bin TL’yi ise geri ödemeden iş yerinizi açabilirsiniz.