Anasayfa / EFT / EFT Saatleri Garanti Bankası

EFT Saatleri Garanti Bankası

EFT saatleri içerisinde para transferi yapmak gönderimlerin hemen gerçekleşebilmesi adına gereklidir. EFT saatleri dışında para gönderimi yapıldığında işlemin onaylanıp paranın karşı tarafın hesabına geçmesi ilk iş gününe kalmaktadır. İşlerinizin aksamaması için sizde EFT yapacağınız zaman bankanızın belirlemiş olduğu EFT saatleri içinde yapmaya dikkat etmelisiniz. Ülkemizin köklü bankalarından bir tanesi olan Garanti Bankası’nın müşterisi olduğunuzu farz edelim. Garanti Bankası EFT hizmetinden yararlanmak istediğinizde Garanti Bankasının belirlediği EFT saatlerinde işleminizi gerçekleştirmeniz paranın anında karşı tarafa gönderilmesi için önemlidir. EFT saatleri dışında yapılan veya hafta sonu ve resmi tatil gibi günlerde gerçekleştirilen EFT işlemleri ilk iş gününe kadar onay alamamaktadır.

EFT Saatleri Garanti Bankası

Garanti Bankası EFT saatleri sabah 09:00 ila akşam 17:15 arası olarak belirlenmiştir. EFT işlemi yapacağınız zaman sizde belirlenmiş olan bu zaman dilimi içinde EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve hemen para transferinin olmasını sağlayabilirsiniz. EFT saatleri dışında EFT yapmanız halinde işleminizin ilk iş günü gerçekleşeceğini ise aklınızdan çıkarmamalı ve kendinizi bu duruma göre ayarlamalısınız.

Bayramda EFT Yapılır Mı?

Garanti Bankası’ndan bayramda EFT yapılır mı tarzı sorular sorulmaktadır. Bayramlarda, resmi tatillerde ve hafta sonlarında yapılan EFT işlemleri izleyen ilk iş gününe kadar gerçekleşmemektedir. Tüm bankalar için bu durum aynıdır. Bu nedenle EFT işlemlerinizi iş günlerinde ve EFT saatleri içinde yapmanız çok önemlidir.