Anasayfa / Krediler / Emeklilere Faizsiz Ptt Kredisi 2017

Emeklilere Faizsiz Ptt Kredisi 2017

Kredi çekme şansı en düşük olanların başında emekliler geliyor. Belirli bir yaşı geçmiş kişilere kredi vermeye yanaşmayan bankalar sebebi ile hem yatırım yapmak hem de ihtiyaçlarını gidermek emekliler için zor bir hal alıyor. Başlığımız olan ” emeklilere faizsiz kredi ” gördüğünüzde muhtemelen normalde bile bankalardan kredi almak zorken faizsiz krediyi nasıl alabiliriz diye sorduğunuzu duyabiliyoruz. Bu noktada PTT faizsiz kredisi devreye giriyor.

PTT Faizsiz Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

PTT emekli kredisi, emeklilerin kredi çekme sorunu göz önüne alınarak üretilmiş, 0 faiz içeren oldukça güzel bir sisteme sahip. PTT şubelerinden başvurusu rahatlıkla yapılabilen PTT kredisinin çıkma ihtimali de banka kredilerine göre çok daha yüksek.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Çalışanlar kadar geniş yelpaze sunmasa da emekliler için de özel paketler sunan bankalar bulunuyor. kredidefteri.com olarak bankaların güncel kampanyalarını incelediğimizde özellikle Garanti Bank ve Yapı Kredi Bankasının emeklilere özel düşük faizler içeren kredi imkanı sunduğunu görüyoruz. Ancak tüm kredi türlerinde olduğu gibi bunda da Findeks kredi notunuzu bilmenin yararları mutlaka olacaktır.

Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

İnternette bu konuda dolaşan çok fazla yanlış bilgi olduğu için emeklilerin kullanabileceği kredi tutarını da başlıklarımız altına almaya istedik. Emekliler emekli maaşlarını geçen aylık ödemeye sahip krediler bile alabilirler. 1500 TL alan bir emekli en fazla aylık 500TL vadelik kredi kullanabilir gibi bir şart bulunmuyor. Ancak tabi ki bankalar sizin mal varlığınızı, ek gelirlerinizi, kredi notunuzu bir kefeye koyarak aylık ödeyebileceğiniz maksimum vade tutarını hesaplayarak bu seçenekleri sizlere sunuyor.