Anasayfa / Krediler / En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Günümüzde herhangi bir ihtiyaçları için nakit gereksinimi duyan birçok insan banka kredilerinden yararlanmayı tercih etmektedir. Bankalar müşterilerini memnun edebilmek adına uygun faiz oranları ve uzun vade sürelerine sahip olan çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Kredi çekmeyi düşünen pek çok kişi de bu kredi ürünlerine yönelmektedir. Banka kredilerinden yararlanmayı tercih eden kişilerin cevabını en çok öğrenmek istediği soruların başında ise en fazla ne kadar kredi alabilirim sorusu yer almaktadır. Bu sorunun cevabını sizde öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ne kadar kredi alabilirim sorusunun net bir cevabı bulunmamakta ve alınabilen kredi tutarı bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Bankalar kredi tahsis ederken kişinin aylık gelirinin yanı sıra haneye giren aylık toplam gelire de dikkat etmektedirler. Birçok banka müşterilerinin aylık kredi taksiti ödemelerinin aylık gelirlerinin yarısını aşmayacak şekilde kredi çekmesine imkan tanımaktadır. Ancak bu durum her banka için geçerli değildir. Herhangi bir fatura için otomatik ödeme talimatı verilmesi gibi şartları kabul edenlerin maaşlarının yüzde ellisinden fazla taksit ödeyecek şekilde kredi çekmeleri mümkün olabilmektedir.

Ne kadar kredi alabilirim sorusunun cevabı kişinin aylık gelirinin yanı sıra kredi notunun yüksekliğine ve kredibilitesine göre de farklılık gösterebilmektedir. Eğer ileride doğabilecek ihtiyaçlarınızda yüksek tutarlarda kredi çekebilmeyi arzu ediyorsanız kredi borcu ve kredi kartı ödemelerinizi gününü geçirmeksizin yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kredi notunuz düşecek ve kredi almanız son derece zorlaşacaktır.

Sitemizde bulunan kredi hesaplama aracını ya da bankaların web sitelerinde yer alan hesaplama araçlarını kullanarak çekmek istediğiniz kredi için aylık yapmanız gereken ödeme miktarını görebilir ve aylık taksitlerinizin maaşınıza oranını kendiniz hesaplayabilirsiniz.