Anasayfa / Krediler / Finansbank Hayvancılık Kredisi

Finansbank Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık yapmak oldukça zorlu ve zahmetli bir iştir. İşini sevmek ve kendini adamak gerekmektedir. Özellikle büyükbaş hayvancılığı çok yaygın şekilde yapılmaktadır. Çok maliyetli bir iş olduğu için bazen işi büyütmek için maddi kaynaklar gerekmektedir. Finansbank hayvancılık kredisi gibi imkanlarla çiftçiye ve hayvancılık yapanlara ciddi destek sağlamaktadır. Hayvancılık için kredi veren bankalar arasında yer alan Finansbank sayesinde işini kuran ya da büyüten çok sayıda insan bulunmaktadır. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredilerinden yararlanmak isteyenler Finansbank tarafından sunulan büyükbaş hayvancılık kredisine büyük ilgi ve alaka göstermektedirler. Hayvancılık kredisi nasıl alınır ve bu kredi ile neler yapılabilir şimdi bunlara kısaca göz atalım.

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kredileri

Ülkemizin önemli bankalarından olan Finansbank çiftçiye olan desteğine devam ediyor. Finansbank hayvancılık kredisi kullanma imkanı sağlamakta ve çiftçinin maddi sıkıntılarını aşmasına destek olmaktadır. Süt hayvancılığı kredisi denildiğinde akla ilk gelen bankalardan olan Finansbank, üreticilere ve besi hayvancılığı yapanlara kolaylıklar sunmaktadır. Sağladığı süt hayvancılığı kredisi işletme maliyetinin tam olarak %85’lik kısmını karşılamaktadır. Vade süresi 24 aya kadar çıkan süt hayvancılığı kredisi için ödeme kolaylığı da sağlanmıştır. 1/3/6 ayda bir olacak şekilde ödeme imkanı kredi kullananlara verilmiştir. Finansbank hayvancılık kredisi şartlarına uyan herkes bu krediden faydalanabilmektedir. Hayvancılık kredisi nasıl alınır diye merak edenlerin Finansbank hayvancılık kredisi şartlarını bilmesi ve istenilen özelliklere uygun olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde hayvancılık kredisi başvurusu banka tarafından kabul görmeyecektir.

Hayvancılık için kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin hazırlaması gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Hayvancılık kredisi almak isteyenlerden şimdi belirteceğimiz bu belgeler istenmektedir. Bankanın talep ettiği bu evrakları hazırlayabiliyor ve Finansbank hayvancılık kredisi şartlarına uyuyorsanız sizde istediğiniz krediyi alma şansına sahipsiniz demektir.

Süt Hayvancılığı Kredisi İçin İstenen Evraklar

Çiftçilik belgesi

Nüfus cüzdanının fotokopisi

Hayvan varlığının listesi

İşletme İzin Belgesi

Damızlık birliği/Süt üreticileri birliği üyelik belgesi

Bu belgeleri hazırlamanız durumunda Finansbank hayvancılık kredisi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Süt hayvancılığı kredisinden istifade edebilmeniz için Finansbank tarafından istenen belgeleri tamamlamanız önemlidir. Aksi halde süt hayvancılığı kredisi kullanamayabilirsiniz.