Anasayfa / Kredi Kartı / Finansbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizin önde gelen bankaları arasında yer alan Finansbank müşterilerine sunduğu kredi olanakları ile göz dolduruyor. Konut kredisinden ihtiyaç kredisine kadar değişik kategorilerde hizmet veren Finansbank Standart İhtiyaç Kredisi ile nakit ihtiyacı duyanların yardımına koşuyor. Eğer siz de kredi kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız ve kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız Finansbank SMS kredi başvurusu ile son derece kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Düşük faiz oranıyla kredi kullanma imkanı sunan Standart İhtiyaç Kredisi başvurunuz onaylandığı takdirde en yakın Finansbank şubesine giderek kredi başvurusu işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Finansbank SMS Kredi Başvurusu İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Standart İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyenler öncelikle T.C. kimlik numaralarını yazarak 5030’a kısa mesaj göndermelidirler. Ayrıca internet veya Finansbank şubelerinden de kredi başvurusu yapmak mümkündür. Bu müracaatlarda kimlik belgesi ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca kişinin adres bilgisi mernis sisteminde güncellenmemişse son 3 ay içerisinde adına düzenlenmiş elektrik, doğalgaz ya da cep telefonu faturası da gerekmektedir. Bankanın talep ettiği bir diğer belge ise gelir belgesidir.

Finansçı Kredisi için ise yine T.C. kimlik numarasının 5030’a mesaj atılması yeterlidir. Kredi başvurusunun onaylanması halinde 12 aya kadar vade yapılabilen bu krediyi kullanmak mümkün olmaktadır.

Finansbank’ın sunduğu bir diğer kredi imkanı ise bankadan ilk kez kredi kullanacaklara hitap eden Tanışma Kredisi isimli kredidir. SMS ile Finansbank kredi başvurusu yapmak isteyenlerin T.C. kimlik numaralarını 5030’a göndermeleri gerekmektedir. İnternet bankacılığı kullanarak ya da Finansbank şubelerine giderek de Finansbank kredi başvurusunu gerçekleştirmek mümkündür.

Kamu çalışanlarına özel bir kredi olan Kamu Kredisi ise 36 aya kadar vade imkanı sunan bir kredidir. Finansbank SMS kredi başvurusu yapmak isteyenlerin tek yapması gereken T.C. kimlik numaralarını yazarak 5030’a kısa mesaj göndermektir.

Finansbank SMS kredi başvurusu işlemleri için Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerinin çok cüzi bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Finansbank tarafından gönderilecek SMS sonuçları ise ön onay olarak kabul edilmekte ve müşterinin niteliklerine göre tahsis edilecek kredi miktarı değişiklik arz edebilmektedir.