Anasayfa / Krediler / Finansbank Taşıt Kredisi

Finansbank Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi konusunda öne çıkan bankalardan biri de Finansbank’tır. Sunmuş olduğu avantajlı fırsatlarla araba sahibi olunmasını kolaylaştıran Finansbank sizin hayallerinizi de gerçeğe dönüştürebilir. 0 kilometre ve 5 yaşa kadar olan araçlarda 48 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. 6 ve 8 yaş arası araçlardaysa aracın yaşı ve vade toplamı 10 yılı geçmeyecek biçimde bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Finansbank aracılığı ile kredinizi TL olarak kullanabilir ve 48 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Binek ve hafif ticari araçlarda Finansbank taşıt kredisi kullanmanız yine mümkün olmaktadır. 0 kilometre araç alacaksanız fatura tutarının 50.000 TL’ye kadar olan bölümü için Finansbank tarafından %70 kredi sağlanmaktadır. Aracın değeri 50.000 TL’nin üzerine çıkıyorsa kalan kısım için yine Finansbank’tan %50’lik bir taşıt kredisi alabilirsiniz. İkinci el taşıt kredisi almak isteyenleri de destekleyen Finansbank müşteri memnuniyetini önde tutmaya devam ediyor. Fatura tutarı yerine ikinci el araçlarda aracın kasko değeri dikkate alınmaktadır. Kredilendirme oranları ise yine aynı şekilde yapılmaktadır. 0 kilometre ve 5 yaşa kadar olan tüm arabalarda 48 ay vade imkanı Finansbank tarafından müşterilerine sunulmuştur. Kredi çekerken aracı teminat olarak göstermeniz mümkündür. Kullanacağınız Finansbank araba kredisinin masrafları ise yine taşıt kredisiyle aynı şekilde vade ve düşük faiz oranıyla taksitlendirilmektedir. Geri ödeme planını oluşturmak için bankanın müşteri temsilcisiyle görüşebilir ve size en uygun koşullara göre bir ödeme planı çıkarttırabilirsiniz.

Finansbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Finansbank taşıt kredisi başvurusunun sonuca ulaşması için aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Satın almak istediğiniz 0 kilometre aracın proforma faturası.

İkinci el araç satın alacaksanız ruhsat fotokopisini, aracın satışının gerçekleşmesinin ardından noter satış senedi.

Nüfus cüzdanı.

İkametgah belgesi ya da cep telefonu faturası (son tarihli)

Gelir belgesi: Ücretli çalışanlar için kaşeli ve imzalı şirket yazısı (şirketin yetkili imza sirküleri ya da bordro).

Serbest meslek icra edenler ortağı ya da sahibi olduğu firmayla alakalı vergi levhasının fotokopisini, imza sirkülerini, son 3 yıla dair vergi dairesi veya yeminli mali müşavirlik onayı olan bilanço ve gelir tablosunu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıt olunan belgeyi veya faaliyet belgesini, Ticari Sicil Gazetesi.

Kira kontratları, tapu fotokopileri ve diğer gelirleri gösteren belgeler (eğer varsa)

Finansbank taşıt kredisi şartlarını sizde karşılayabiliyorsanız istediğiniz zaman Finansbank ile iletişime geçerek taşıt kredisi başvurusu işleminizi yapabilirsiniz.