Anasayfa / Kredi Notu / Findeks Mobil Uygulaması

Findeks Mobil Uygulaması

İnternete girişlerin büyük bir miktarı cep telefonları ile gerçekleşiyor. Hal böyle olunca hemen hemen her aktif servis gibi kredi notumuzu öğrenmemize yarayan Findeks’de kullanıcılarına mobil uygulama deneyimi yaşatmak için kolları sıvadı. Oluşturulan Findeks mobil uygulama ile hem ios hem de Android temelli akıllı telefonlarınızdan kredi notu sorgulama, risk raporu alma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks Mobil Uygulaması Her Telefonda Kullanılabilir Mi?

Findeks mobil servisinden yararlanabilmek adına yeni nesil akıllı telefonlardan birine sahip olmanız gereklidir. Hem Apple marka ios işletim sistemine sahip cihazlar ile hem de Samsung, Htc, Sony gibi Android işletim sistemini kullanan cihazlarınız ile Findeks mobil uygulamayı cep telefonlarınızdan kullanabilirsiniz.

Findeks Mobil Uygulama Ücretli Midir?

Findeks mobil uygulaması tamamen ücretsiz şekilde App Store ve Android Market’lerde yer almaktadır. Ancak uygulama üzerinde yapacağınız kredi notu sorgulama, risk raporu alma gibi işlemler doğal olarak ücretlendirilmektedir. Bir diğer bilmeniz gereken detay ise uygulama üzerinden üyelik paketi alımları yapılamamaktadır. Paket alım işlemlerinizi mobil uygulama üzerinden değil web sitesi üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

Findeks Kredi Notu Ne İşe Yaramaktadır?

Findeks kredi notu Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulduğu için %100 doğru sonuçlar veren ve kredi işlemleriniz için en büyük referansı oluşturan sistemdir. Findeks kredi notu ülke ortalaması üzerinde olan kişiler rahatlıkla kredi alabilirken düşük olanlar ise kredi almakta zorluk yaşamaktadır. Findeksi bir nevi sizin kredi sadakat siciliniz olarak düşünebilirsiniz. Daha önceki kredi ve kredi kartı ödemelerini aksatmadan yapanlar yüksek Findeks notu ile ödüllendirilirken ödemeleri aksatan kişiler düşük notlar alarak bundan sonraki süreçte kredi alması da zorlaştırılmaktadır.

Findeks Kredi Notunu Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Herkesin aklını karıştıran en önemli soru findeks kredi notunun nasıl yükseltilebileceğidir. Findeks kredi notunu yükseltmek sanıldığı kadar zor değildir. Bir kaç ay yapacağınız düzenli kredi kartı ve kredi ödemeleri ile notunuzu olumlu seviyelere taşıyabilirsiniz.