Anasayfa / Krediler / İhtiyaç Kredisi / Garanti Bahar Kredisi

Garanti Bahar Kredisi

Bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak için tercihinizi Garanti Bankası’ndan yana kullanıyorsanız en popüler Garanti Bankası kredi ürünlerinden olan Bahar Kredisi hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Garanti Bahar Kredisi özelliklerini ve nasıl başvuru yapabileceğinize dair ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Bahar Kredisi

Bahar aylarının gelmesiyle artan nakit ihtiyaçlarınız için desteğe ihtiyacınız varsa bu desteği Garanti Bankası’nın en çok talep gören kredi ürünlerinden olan Garanti Bahar kredisi ile sağlayabilirsiniz. Garanti Bahar Kredisi en az 3 ay en fazla 48 ay vade oranı ile tahsis edilen bir ihtiyaç kredisidir. Garanti Bankası Bahar Kredisi için tahsis ücreti, vergi ve sigorta pirimi alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0,5’i olarak belirlenmiş olup bu orana BSMV dahil değildir. Müşteriye göre sigorta pirimi, kredi tutarı ve vade süresi değişiklik gösterebilmektedir. 50.000 TL tutarında ve 48 ay vadeli Garanti Bahar Kredisi başvurusu yaptığınızı farz edelim. Bu durumda aylık taksitleriniz 1.446,27 TL, toplam maliyet ise 69.683,71 TL olacaktır. Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı için 762,50 TL kesinti yapılacaktır. Kredi tahsis ücreti ise 250 TL’dir.

Garanti Bahar Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bahar Kredisi’ne başvuru yapmanın en kolay yolu Garanti İnternet ve Garanti Cep şubelerini kullanmaktır. Bu kanalları kullanarak daha önce yapılan kredi başvurularını tamamlamakta mümkündür. Garanti Bahar Kredisi’nin onaylanması halinde şubeye gitmenize gerek kalmadan kredini tutarı hesabınıza aktarılacaktır. Garanti İnternet ve Garanti Cep kullanılarak gerçekleştirilen başvurularda onaylanan kredi tutarı kadar kredi kullanmak mümkün olmaktadır. Maaşlarını Garanti Bankası’ndan almayan kişiler Garanti İnternet ve Garanti Cep üzerinden yaptıkları başvurularda en fazla 25.000 TL kredi talep edebilmektedirler.

Garanti Bankası kredi tahsislerinde müşterilerinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi veya gelir yazısı isteyebilmektedir. Kamu çalışanları Garanti Bankası kredi taleplerinde kurum kimlikleriyle başvuru yapmak zorundadır. Garanti Bankası kredi faiz oranlarını ve kampanyalarının değişiklik gösterebileceğini göz önüne alarak kredi başvurunuzu gerçekleştirmeden önce bankanın web sitesini ziyaret etmeli ve güncel koşulları öğrenmelisiniz.